Güneşin ilk ışınları pencerelerimizden uzanıp cildimize dokunmaya başladı ancak yazın yaklaşması çoğumuz için günün yoğunluğunun azaldığı anlamına gelmiyor. Her saniyesi dolu çalışma günleri ve bolca toplantı rutinleri devam ederken evlerde de olsak kendimize zaman ayırmanın mümkün olduğunu hatırlamakta fayda var. Peki yoğun bir günün ardından kendimizi nasıl şımartabiliriz, gelin birlikte düşünelim.

Schweppes ile #NeİstediğiniBilenlere Özel Bir Liste

‘Locktail’ciliğe Giriş Yapın

Evlerde oluşumuzun bolca ekmek, banana bread ve diğerleriyle geçen dönemleri zamanla yaza yaklaşırken kendini ferahlatıcı içecek arayışlarına bıraktı. Artık soğuk ve rahatlatıcı bir şeyler içmeyi bir deneyime dönüştürüyor ve kendi ‘mocktail’lerimizi kendimiz hazırlıyoruz. Bu reçeteler denediğimiz akım da ismini ‘lockdown’ ve ‘mocktail’in birleşiminden alıyor ve “locktail” olarak hayatımıza giriyor. Eğer henüz kendi mocktail’lerinizi yapmaya başlamadıysanız işe Schweppes’in herkese hitap eden mandarin lezzetiyle başlayarak evin farklı odalarına dağılmış sakinlerini bir araya toplamayı deneyebilirsiniz.

Kendiyle kalmak ve yalnızca kendini şımartmak istediğiniz bir gündeyseniz yeni plaklar ve Schweppes eşleşmesiyle gününüzü güzelleştirebilirsiniz. Çok yakında burada birbirinden güzel mocktail ve cocktail’lerin tariflerini vereceğiz. Takipte kalın!

Müziğe Eşlik Edin

Bazı önerilerin sık duyulduğunun farkındayız yine de kendimize dürüstçe soralım: online konser ve müzik etkinliklerine katılmayı gerçekten denediniz mi? Eğer yanıtınız hayırsa telefonunuzdan ve kulaklıklarınızdan biraz uzaklaşmak, ses sisteminizi ayarlamak, bilet satış platformlarında ufacık bir turla ayın size hitap eden online konserlerinden birini seçmek ve mocktail’inizi elinize alıp kendinizi müziğin ritmine bırakmak için doğru zaman gelmiş demektir. Bunu yaparken online da olsa canlı müziği ne denli özlediğinizi hatırlayacağınızı ve sevdiğiniz bir müzisyene destek oluyor olmanın hazzını da keşfedeceğinizi de ekleyelim!

Kokunun da deneyimlerimizin bir parçası olduğundan hareketle hafızanızdaki konser / festival anlarına dönüş yapmak için Schweppes Lime & Mint’i tercih edebilirsiniz. Yeni Spotify listeleri ve çevrimiçi konser arayışında mısınız? Takipte kalın, önerilerimiz çok yakında burada.

Sosyalleşmenin Mümkün Olduğunu Hatırlayın

Yoğun bir günün ardından bir süre için kendinizle kalmak ideal görünüyor. Peki ya sonra? Zoom, podcastler gibi halihazırda var olan uygulamaların popülaritesinin bu yıl bu denli artmasının nedeni de tam olarak sosyalleşme ihtiyacımız aslında. Clubhouse ve çeşitli uygulamaların sohbet odaları bizlere (özellikle de ‘introvert’lerdenseniz) daha önce karşılaşmadığımız kadar özgür bir sosyalleşme fırsatı sunuyor.

Mocktail’inizi elinize alıp en sevdiğiniz koltuğa yerleşerek ilginizi çeken bir sohbet odasında yerinizi alarak kalabalık bir sofrada sohbet etme illüzyonunu yakalayabilir, Clubhouse’ta size hitap eden o yayıncıyı bulup yeni bir arkadaş edinme hissini yakalayabilirsiniz. Hem de iletişimi dilediğiniz an tek taraflı olarak sonlandırabilme konforuyla…

Online Deneyimler ve Topluluklara Katılın

Görüntülü konuşma uygularını hiç olmadığı kadar sık kullanıyoruz, peki en son ne zaman sadece kendinizin keyif aldığı bir buluşma için kullandınız? Verimlilik peşinde koşarken kendimizi içinde bulduğumuz online eğitimlerden söz etmiyoruz 🙂 Eğer halihazırda bir müzik aleti çalabiliyorsanız diğer müzisyenleri takip edebilir, evde tozlanmış halde duran gitarınıza hak ettiği değeri vermek için ders almayı deneyebilirsiniz.

Tüm bunları yaparken de masanızın üzerinde mola anlarını bekleyen Schweppes Bitter Lemon’lı mocktail’inizden bir yudum alabilirsiniz.

Eğer bu senaryolardan herhangi biri sizi harekete geçmek için motive ettiyse doğru enerjiyi şimdiden yakaladınız demektir. O halde mocktail’lerimizi kendini evde de olsa şımartmayı hak edenlere ve Schweppes ile #NeİstediğiniBilenlere kaldırıyoruz.