Bu ayın benim için en güzel keşfi Bitti Gitti oldu! Kitaplarını, derslerini, söyleşilerini hevesle takip ettiğim ve bunu defalarca dile getirdiğim pek kıymetli hocam Murat Gülsoy’un söyleşisi vesilesiyle gittim. Mekâna, ortama, insanlara ve yapılan işlere hayran kaldım.

Aslında öncesinde BookSerf ‘ü duymuş, “Vay be ne güzel işler yapıyorlar!” demiş ve takip etmeye başlamıştım. Ama bu kitap paylaşma sistemine dahil olmamıştım.

Bitti Gitti Keyifler Atölyesi de BookSerf’ü yaratan ekibin mekânı esasında. Burası, Asmalı Mescit’te, ferah ve renkli odaları, şahane duvarları, kocaman pencereleri olan bir cennet! Resmen insanın memlekete dair umudunu, inancını tazeliyor.

bitti gitti blog read more kitap 2

Mesaj net: Read More!

Kesinlikle ilham verici bir yer! Duvarlarda, raflarda ve yerlerde renk renk tasarımlar var. Ahşap kameralar, tişörtler, baskı çalışmaları… Bir dolu şeye ayrı ayrı bayıldım. Hepsini alıp eve götüresim geldi. Tabii yapamadım. Ama yılmadım ve Read More tişört siparişi verdim.

bitti gitti blog tasarim kitap paylasmak

Bu tasarıma bayıldım! Kafaya koydum, yeni eve taşınırken alıp duvara asacağım.

Şunu da belirteyim, bu tasarımları öyle ha deyince kapıp gidemiyorsunuz; siz sipariş veriyorsunuz, sonrasında sizin için özel olarak yapılıyor. Ya da eşi dostu toplayıp atölyelerine katılıp kendiniz yapabiliyorsunuz! Bitti Gitti’de bir dolu güzel atölye var; serigrafi baskı, defter yapımı, kaligrafi ve daha farklı yaratıcı alanlarda, çeşit çeşit… Etkinliklerini takip edip gitmenizi tavsiye ederim.

Bizim katıldığımız etkinlik bir Kitaplar Güzeldir etkinliği idi. Adıyla müsemma, mest edici bir sohbet oldu. Pelin Batu ve Murat Gülsoy yeni kitaplarından bölümler okudular. Ardından bolca sohbet edildi. Çokça keyif aldığım, güzel insanlarla tanıştığım, “Memlekette böyle güzel şeyler yapan insanlar da var yahu!” deyip mutlu olduğum bir etkinlik oldu. Bir sonrakini iple çekiyorum!

bitti gitti blog kitap kolye hediye mahur beste

Bir de öyle özenli, öyle zarif insanlar ki; etkinliğe katılan herkese ahşap kolye hediye ettiler! Üstüne en sevdiğimiz kitapların ismini yazdık. Ba-yıl-dım! 🙂

Bitti Gitti’nin yaratıcıları, iki güzel kafa, Erbil ve Kerem’in adını zikretmeden yazıyı bitirmek istemiyorum. Onları tanıyın, tanıtın ve takip edin derim. Şahane işler yapıyorlar; ve bence çok daha şahanelerini yapacaklar!

Bitti Gitti’ye muhakkak uğrayın. Asmalı Mescit’teki bu güzel atölye, insanın içindeki yaratıcı gözü açıp her şeye dair bir heves, bir merak uyandırıyor. Ve insana ilham veriyor. Kesinlikle iyi geliyor!

Bitti Gitti Keyifler Atölyesi Adres: Asmalımescit Cad. Nil İş Han No:16 Kat:1 Beyoğlu / İstanbul

BookSerf ile ilgili daha fazla bilgi için Gülfem Karcı’nın yazısına göz atabilirsiniz.