Mart ayı pop’tan rock’a birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ayın ilk hafta sonu etkinlik seçkisi ise aşağıdaki gibi sıralandı.

Radyo Eksen Partisi | 2 Mart @ Babylon

2018 yayın dönemine kadrosuna yeni isimler dahil ederek hayli iddialı bir giriş yapan Radyo Eksen, Cuma gecesi mikrofon başından kalkıp dj setin başına geçiyor. Cuma gecesi ateşi kıvamındaki rock’tan pop’a, pop’tan indie’ye seçkileriyle Babylon’un bir dans pistine dönüşmesi için her türlü koşul sağlanmış olacak.

 

Bülent Ortaçgil & Sena Şener | 2 Mart @ IF Performance Hall Beşiktaş

Usta müzisyen Bülent Ortaçgil ve son dönemin yükselen isimlerinden Sena Şener, bu gece IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde müzikseverlerle bir araya geliyor. Sena Şener gecenin açılışını yaparken Bülent Ortaçgil de yıllara damgasını vurmuş şarkılarını seslendirecek.

 

Aylin Aslım & Cem Adrian | 2 Mart @ Moda Kayıkhane

Moda Kayıkhane, bu gece kendi kulvarlarının en sevilen isimlerinden Aylin Aslım ve Cem Adrian’a ev sahipliği yapıyor. Aylin Aslım ve Cem Adrian, sevilen şarkılarının akustik halleriyle müzikseverlerin karşısında olacak.

 

Khruangbin | 2 Mart @ Salon İKSV

Mart ayının en çok beklenen etkinliklerinden biri olan Khruangbin konseri, bu gece Salon sahnesinde vuku bulacak. The Guardian’dan i-D’ye kadar müzik dünyasının en önemli yayınlarının radarında olan ve övgü dolu yorumlar alan Teksaslı indie pop grubu, yeni albümleri “Con Todo El Mundo” turnesi kapsamında bir kez daha İstanbul’a ayak basıyor.

 

MFÖ | 3 Mart @ Bostancı Gösteri Merkezi

Türk müziğinin yaşayan efsanelerinden MFÖ, Cumartesi gecesi Bostancı Gösteri Merkezi sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Her biri ayrı hit olan ve müzik tarihine geçmiş şarkılarını seslendirecek olan MFÖ ile keyifli bir Cumartesi gecesi geçirmek için yerinizi ayırmayı ihmal etmeyin.

 

Siya Siyabend Murat’la Dayanışma Gecesi | 3 Mart @ KadıköySahne

Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle tedavi altında olan Siya Siyabend solisti Murat Toktaş için düzenlenen gecede Peyk, Bandista, Cenk Taner (Kesmeşeker), Adamlar, Luxus, Sena Şener, Ozan Kotra (Flört), Teneke Trampet, Yaşar Kurt, Ötekim, Demircan Demir (Kuan) ve Kırmızı Nazmi Akyıldız sahnede olacak. Elde edilecek tüm gelirin Murat Toktaş’ın tedavisinde kullanılacağı gecede KadıköySahne’ye kurulacak stanttan alışveriş yaparak da destek olabilirsiniz.

 

Pentagram | 3 Mart @ IF Performance Hall Beşiktaş

%100 Akustik konserlerinin Cumartesi günkü konuğu Türkiye’de metal müziğin en sevilen grubu Pentagram. Yayınladıkları akustik albüm ile diskografilerinin en sevilen şarkılarının akustik versiyonlarıyla dinleyicilerinin karşısına çıkan Pentagram, IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde şarkılarını bir kez daha seslendirecek.

 

Göksel | 3 Mart @ Dorock XL

Türk pop müziğinin en güçlü kadın vokallerinden Göksel, Cumartesi gecesi Dorock XL sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Yayınladığı albümler ve yer aldığı özel projelerle müzikseverlerin beğenisini ve övgüsünü her daim üzerinde tutan Göksel, sevilen şarkılarıyla Kadıköy semalarına ayrı bir renk katacak.

 

Jakuzi | 3 Mart @ DasDas

Türkiye alternatif müzik sahnesinin son dönemde çıkış yapan isimlerinden Jakuzi, Cumartesi gecesi DasDas sahnesinde olacak. “Fantezi Müzik” adını verdikleri albümleriyle dikkatleri üzerine çeken grup; Paris, Londra, Berlin, Amsterdam konserleriyle de Avrupalı müzikseverlerle bir araya geldi. Grubun Cumartesi geceki konserini takviminize almanız tavsiyedir.

 

Lady Bird

Oscar’ın iddialı adaylarından, Altın Küre ‘En İyi Film – Komedi/Müzikal’ kategorisinin galibi “Lady Bird”, sonunda ülkemizde de vizyona giriyor. Saoirse Ronan ve Laurie Metcalf’ın başrollerini paylaştığı Greta Gerwig imzalı film, ergenlik döneminde olan Christine McPherson’ın annesi ve hayatla olan ilişkisini gözler önüne seriyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?