Soğuyan hava, kalın ve rahat giysiler, sıcak içecekler, battaniyeler, mumlar… Evde kaliteli zaman geçirme ve kendimize hak ettiğimiz dinlenme zamanlarını yaratmanın mevsimi geldi. Arkadaş buluşmaları, self-care aktiviteleri, ofis saatleri ve hatta spor zamanı dahi evlere taşınırken artık daha sık duymaya başladığımız bir kavram önem kazanıyor: Hava kalitesi. Konu hava kalitesi olduğunda gözden kaçırdığımız önemli bir noktaysa, kirleticileri dışarıda bırakabileceğimiz güvenli alanlar gibi görünebilen evlerimizde de pek çok kirletici olabileceği gerçeği!

Evleri bu denli cazip kılan tek şey soğuyan havalar değil. Sevgimize ve en önemlisi de ilgimize ihtiyaç duyanlarla geçirdiğimiz zamanlar… Miniklere ve patililere ebeveynlik edenler olarak evdeki konforlarının her anlamda mümkün olan en iyi koşullarla sağlanmasını hedefliyoruz. Hava kalitesinin önemi de tam bu noktada karşımıza yeniden çıkıyor çünkü Dünya Sağlık Örgütü, iç alanlarındaki hava kalitesinin insan sağlığı üzerindeki etkilerinin altını çiziyor. Ortalama bir kişinin yaşamının %90’ını iç mekanlarda geçirdiğini düşündüğümüzde bu vurgu son derece anlamlı. Üstelik güvenli alanlarımız olan ve evlerimizde hava kalitemizi etkileyen çok fazla değişken var. Alerjilere neden olan polen, evcil hayvan kepeği gibi alerjenlerin ve bir tür iç mekan kirleticisi olan formaldehitin yanı sıra kuru hava da çeşitli rahatsızlıklara yol açabiliyor. Durum böyleyken iç mekan hava kalitesi kadar hava nemlendirme de önem kazanıyor.

youtube play youtube play

Aslında nemlendirme her mevsim dikkat etmemiz gereken bir konu ancak özellikle kış aylarında çeşitli ısınma yöntemlerinin de etkisiyle hava nemini kaybedip kuruyabiliyor. Artan nem ihtiyacımızı cildimiz daha çok kreme ihtiyaç duymak gibi ipuçlarıyla kendini gösterirken, üst solunum yollarımızın sağlığı ve vücudumuzun diğer pek çok ihtiyacını bu kadar açık fark edemeyebiliyoruz. İşte havayı hijyenik bir şekilde nemlendirecek teknolojilerin önemi de burada devreye giriyor.

youtube play youtube play

Kendimiz ve sevdiklerimiz için tüm bu değişkenlere uyumlu ve arayışlarımıza karşılık veren çözümler için Dyson’ın hava kalitesi konusundaki uzmanlığına başvuruyoruz. Dyson Purifier Humidfy + Cool™ Formaldehyde polen, toz ve alerjenlere ek olarak diğer iç mekan kirleticilerini odanın her köşesinden çekiyor ve Air Multiplier™  teknolojisiyle temizlenmiş ve nemlendirilmiş havayı odaya yansıtıyor. Yani ortamı hijyenik bir şekilde nemlendirirken aynı zamanda hedef nem seviyesini otomatik olarak korumuş oluyor!  Ek olarak ultra ince partiküllerin %99,95’ini temizlemeyi başarıyor, aktif karbon gazları, kokuları ve VOC’leri emiyor.

Dyson Purifier Humidfy + Cool™ Formaldehyde, Dyson teknolojisinin hava kalitesi konusundaki uzmanlığı ile öne çıkıyor. Türbülansı azaltan akustik tasarımının yanı sıra gece modu ile uykusu hafif olanlar için karartılmış ekran ve sessiz ayarlarla havayı takip ediyor. O halde kış aylarında ihtiyaç duyulan hijyenik nemlendirmenin farkını keşfetmek ve hava kalitenizi arttırarak daha temiz ve daha konforlu bir ortam sunan teknolojiyle tanışmak üzere sizi buraya alalım.