Bernard Werber’ın Epsilon Yayınları’ndan çıkan “Kasandra’nın Aynası” adlı kitabı, daha önce hiç düşünmediğiniz bir biçimde geleceği düşünmenizi sağlayacak.

Kasandra, 17 yaşında bir genç kızdır ve 13 yaşında ailesini kaybetmesinin öncesindeki hiçbir olayı anımsayamamaktır. Ancak rüyalarında, henüz gerçekleşmemiş terör saldırılarını görmektedir. Tıpkı Yunan mitolojisindeki, kendisine Apollo tarafından geleceği görme yetisi verilen Truvalı prenses Kasandra gibi, ona da kimse inanmaz. Kaldığı yatılı okuldan kaçmadan önce, kendisine bırakılan bir saate kavuşur ve bu saat, sahibinin önündeki 5 saniye içinde ölme ihtimalini gösteren bir saattir.

Kasandra, saatin sahibini bulmak, 13 yaşından öncesini hatırlayabilmek ve görüleriyle ne yapacağına karar vermek için, Paris yakınlarında çöpten bir şehirde yaşayan 4 berduş ile maceranın içinde bulur kendini…

Kasandra’nın Aynası, akıcı bir dile sahip, betimlemeleri fazla, yan hikayelerle okuyucuyu okumaya daha da teşvik eden bir kitap. Bu kitap light reading olarak değerlendirilemeyecek bir bilim kurgu. İçinde felsefik hatta politik bir bakış açısı barındırıyor.

Kitapta karşılaşacağınız, neredeyse kitabın sountrack’leri haline gelecek Verdi Operaları ve Vivaldi’nin Four Seasons’ı dışında, en son sayfada, yazarın kitabı yazarken dinlediği şarkıları da bulabilirsiniz. Bunun yanında da ana karakterin etimolojiye ilgisi sebebiyle kelimelerin kökenleri hakkında ilginç bilgilere sahip olacaksınız…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?