Altın Kitaplar’dan çıkan Athena Projesi, New York Times Çok Satanlar listesinde bir numarada yer almış Brad Thor’un ülkemizde yayınlanan ilk kitabı.

Athena Projesi
Brad Thor, Athena Project

ABD’nin antiterör birliği Delta, kadınlardan oluşan bir birim oluşturmaya karar verir. Athena Projesi adı verilen bu birimin üyeleri, askeri kuvvetler yerine, yabancı kültürler içinde göze batmadan uyum sağlayabilecek , tehdit olarak algılanmayacak kadar güzel kadınlardan, triatlon yarışmaları, olimpiyatlar , üniversite yarışmaları gibi alanlardan seçilirABD’nin antiterör birliği Delta, kadınlardan oluşan bir birim oluşturmaya karar verir. Athena Projesi adı verilen bu birimin üyeleri, askeri kuvvetler yerine, yabancı kültürler içinde göze batmadan uyum sağlayabilecek , tehdit olarak algılanmayacak kadar güzel kadınlardan, triatlon yarışmaları, olimpiyatlar , üniversite yarışmaları gibi alanlardan seçilir.

Etiyopyalı anne ve Amerikalı babanın kızı, ultra-maraton koşucusu Alex; Hawaiili triatlon yarışçısı Julie; Amerikalı, polis bir babanın kızı, yüzücü Megan; Teksaslı, olimpiyat takımında yer almış, biatlon yarışçısı Gretchen, Athena Projesi’nde yer alırlar. Ekibe verilen görev, Roma’daki bir terör saldırısına yardım ettiği düşünülen, Venedikli bir silah kaçakçısının kaçırılmasıdır.

Tüm bunlar olurken, Paraguay’da, kayaların içine sıkışmış olarak bulunan cesetler, Hitler dönemindeki bilimadamlarından Hans Kammler’in “Kammler Cihazı” adında, kuantum ışınlanmayı sağlayan icadının, yeniden inşa edildiğini gösterir. Tehlikenin gizli bir şekilde ortadan kaldırılmasını isteyen Amerikan hükümeti, bu göreve de Athena Projesi birimini atar. Görevin detayları karanlıkta bırakılırken, ekip gerçeğe giderek yaklaşır.

Athena Projesi, Charlie’s Angels tadında bir macera romanı. Sürükleyici, detaylarda verilen bilgilerle okuyucuyu yakalayan bir roman. Romanın baş karakterlerden sık uzaklaşması, kitaba, bir serinin devam kitabı havası vermiş olsa da, sıkılmadan okuyabileceğiniz bir roman…