David Safier’in daha önce de Pegasus Yayınları’ından çıkmış olan “Kötü Karma” adlı romanından sonra, ülkemizde yayınlanan bu ikinci kitabında da sıra dışı bir hikaye sizleri bekliyor.

Aniden Shakespeare
Aniden Shakespeare, David Safier

Rosa, 21.Yüzyılda yaşamaktadır, sevgilisi tarafından terkedilmiş ve onu hala unutamamıştır. Tek istediği kendini bulmaktır ve bunu başarmak için önceki hayatına gideceği bir hipnoz seansına katılır.Gözlerini bir daha ki açışında ise, kendini, eşcinsel baletler olduklarına inandığı adamlarla, bir tiyatro sahnesinde, bir adam onu öldürmeye çalışırken bulur.

William Shakespeare geçmişiyle sorunları olan, çapkın bir yazardır. Şu anda üzerinde çalıştığı metin ise, Hamlet adındaki bir komedidir. Son sevgilisinin kocasıyla yanlış zamanda karşılaşınca, düelloyla yüzleşmek zorunda kalır. Ancak bir anda bilincini yitirir. Uyandığında vücudunun kontrolü başka bir ruha aittir ve onun tek yapabildiği “Kaç!” diye bağırmaktır.

Kraliçeler, kontlar, kontesler, otomobiller ve topuklu ayakkabılar içinde, Shakespeare’i anlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Aralarında yüzlerce yıl olan bir kadın ve bir erkek birbilerini tamamlarken belki Hamlet’i trajediye bile dünüştürebilirler.

Safier, karakterler arasında mükemmel diyaloglar yaratmış. Son derece akıcı olan ve sizi kahkahalara boğacak bu kitabı bırakmak istemeyeceksiniz. Bu kitaptan sonra, “Size Nasıl Geliyorsa” ve “Onikinci Gece” size bambaşka gelecek…