Harlan Coben’ın 18 romanından 6 tanesi Martı Yayınları tarafından Türkçe olarak yayınlanmıştır. Kapan, aynı zamanda Coben’ın son romanıdır ve New York Times çok satanlar listesinde, bir numarada yer almıştır. Yazarın kitapları birbiriyle bağlantılı olmamakla beraber, kitaplarda ortak karakterler bulunmaktadır. Önceden yazarın kitaplarından okuduysanız, muhtemelen sevdiğiniz karakterlerden en az biriyle karşılaşacaksınız.

Kapan
Kapan, Harlan Coben

Dan Brown kitaplarındaki üslubu seviyorsanız, Harlen Coben tam size göre. Kapan kesinlikle betimlemelerde kaybolacağınız bir kitap değil ve kitaba başlamak için ilk 80 sayfayı okumanıza da gerek yok. İlk sayfada hikaye sizindir.

Kapan, puzzle’ı andıran bir polisiye-gerilim romanı. Karakterler ve olaylar size ayrı ayrı verilecek ama kurgusu o kadar ustaca olacak ki, siz hikayeden kopmadan bağlantılar yaratmaya başlayacaksınız. Basketbol koçluğu yapan Dan, gazeteci Wendy tarafından, pedofil olmakla suçlanır ve kendisine tuzak kurulduğunu idda eder. Oğlunun Dan tarafından taciz edildiği idda edilen Ed ise kendi adaletini yaratmaya çalışır. Tüm bunların arasında, bir gece kaybolan ve bir daha haber alınamayan Haley bulunmaktadır.

Bu kitabı okurken, karakterleri kendi ağızlarından dinleyeceksiniz. Hepsini seveceksiniz ve suçlu olmalarını istemeyeceksiniz ancak herkesten şüphelenmeye devam edeceksiniz. Ulaştığınız her bilgide, hayal gücünüz devreye girecek ve bir sonraki sayfaya daha çabuk ulaşamaya çalışacaksınız. Üzüleceksiniz, korkacaksınız, gerilceceksiniz ve güleceksiniz. Evet, bu kitabı kesinlikle seveceksiniz. Böyle bir kitabın sonu sizi hayal kırıklığına uğratabilir mi? Mümkün değil…