Şahane Hatalar, olay dizilimini sizin belirlediğiniz son derece eğlenceli, oyalayıcı, akıcı bir roman…

Şahane Hatalar
Şahane Hatalar, Heather McElhatton

Liseden mezun olduğunuz gün ile başlayan romanın her bölümünde sizden iki seçimden birini yapmanız isteniyor ve yaptığınız seçimlere göre kitabın farklı bölümlerine yönlendiriliyorsunuz. Liseden sonra üniversiteye devam etmek ya da dünyayı dolaşmak arasında yaptığınız seçimden itibaren, onlarca olasıkla karşılaşıyorsunuz.

Kitabı atlaya atlaya okuduğunuz için 10 – 15 dakika içinde bitirebilirsiniz ya da hayattaki “keşke” lerin aksine, geri dönüp bu sefer de öyle yapabilirsiniz. Bir sürü hayat yaşayacaksınız. Cesaret edip de yapamadıklarınızı yapacak ; kendinizi “Hayatta yapmam.” dediklerinizi yaparken bulacak; bazen de kendinize ters düşseniz de, hayata meydan okumak isteyeceksiniz. Bu kitap sizi alıp, bambaşka yerlere götürecek. Sizin verdiğiniz bir kararın, sizi nerelere götürebileceğini göreceksiniz.

Uyuşturucu bağımlısı olabilirsiniz; birini öldürebilirsiniz; anne olabilirsiniz; intihar edebilirsiniz;zengin olabilirisiniz;birinin metresi olabilirsiniz; yazar olabilirsiniz; tasarımcı olabilirsiniz; hiç beklemediğiniz bir anda kafanıza bir kurşun sıkılabilir; son gördüğünüz insan, sevdiğiniz insan olabilir; yalnız ölebilirsiniz… Her şey ihtimaller dahilinde, her şey seçimlerinize bağlı…

Seyahatte, otobüste, birini beklerken, sıcacık bir kahveyle “Hımmm ne yapmalıyım?” diyerek okumanız gereken bir kitap. “Kahretsin, bu kadar genç ölmemeliydim!” dedikten sonra, baştan başlamaya hazır olun!