Koridor Yayıncılık tarafından yayınlanan bu roman, psiko-analist John Katsenbach’ın dokuzuncu romanı olmasına rağmen ülkemizde yayınlanan ilk romanı. Katsenbach, çok satan bir yazar olmasının yanı sıra, kitaplarının “The Mean Season”, “Just Cause” ve “Hart’s War” filmlerine uyarlanmasıyla da ün yapmış bir yazar.

Dr. Frederick Starks, New York’ta yaşayan, eşini bir kaç yıl önce kanserden kaybettiğinden beri yalnız yaşayan, rutin hayata sahip bir psikoanalisttir. Dr.Starks, 53.doğum gününün akşamında, ofisinde üzerinde adının yazılı olduğu bir mektup bulur. Mektupta, doktorun geçmişte yaptığı hatalarının bedelini ödemek için, 15 gün içinde mektubu yazanın kimliğini bulması gerektiği, bulamadığı takdirde intihar etmesi gerektiği, aksi halde mektupta adı yer alan 52 akrabasından rastgele birinin kendi yerine öldürüleceği yazmaktadır.

Doktor, bir yandan mektubu yazanın kimliğini bulmaya çalışırken, diğer yandan yıllarca yaratmak için çabaladığı hayatının birkaç günde nasıl yok edilebildiğine tanık olur.

Kitap üç bölümden oluşuyor: İlk bölümde doktorun hayatının sarsılması yer alıyor. Bu bölüm, teknolojinin hayatımızda bu kadar yer aldığı günümüzde, kitabın baş karakterinin teknolojiyle ilgisi olmayan 52 yaşında biri olması sebebiyle, gerilim ve macera romanlarından hoşlananlar için dinamik sayılamaz. Ancak ikinci bölümle birlikte, yazar hikayeyi apayrı bir seviyeye taşımış.

Psikolojik gerilimden hoşlanıyorsanız son derece ilgi çekici bir roman. Ayrıca yazarın yeni kitabı, “Şizofren” de yine Koridor Yayıncılık tarafından yayınlandı.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?