Aklından Bir Sayı Tut, John Verdon’ın ilk kitabı olmasına rağmen dünyada büyük beğeni topladı ve ülkemizde de Koridor Yayıncılık tarafından yayınlandı.

Aklından Bir Sayı Tut
Aklından Bir Sayı Tut, John Verdon

Mark Mellery bir mektup alır. Mektubu yazan kişi, aklından 1 ile 1000 arasında bir sayı tutmasını söyler ve yanında yolladığı ikinci mektupta Mellery’nin tuttuğu sayıyı bilir ve onu, yaptığı hataların bedelini ödeyeceğine dair tehdit eder.

Bunun üstüne Mellery, eski okul arkadaşı, emekli cinayet dedektifi, David Gurney’den yardım ister. Öngörülemeyen sıradışı cinayetler, ilginç kanıtlar sonucunda Gurney kendini davadan uzak tutamaz ve yıllar sonra kendini yeniden soruşturmanın ortasında bulur.

Aklından Bir Sayı Tut, beklentisi paranormal olaylar olsa da, David Gurney etrafında dönen, son derece mantıksal bir polisiye roman. Geleneksel polisiyelerin dışına çıkmış, akıcı, düşündürücü, bir sonraki adımı merakla bekleyeceğiniz bir kitap.

Polisiye seviyorsanız, John Verdon, yakın zamanda tekrar karşınıza çıkmasını umacağınız , yetenekli bir yazar. Umarım ABD’de yayınlanan ikinci romanı- baş karakterin yine David Gurney olduğu- Shut Your Eyes Tight da ülkemizde bir an önce yayınlanır.