Uyuyana Kadar, S. J. Watson’ın tüm dünyada 1.000.000’dan fazla satan ve ülkemizde Doğan Kitap tarafından yayınlanan ilk kitabı.

Uyuyana Kadar
Uyuyana Kadar, S. J. Watson

Christine, üniversitedeyken bir sabah uyanır ve kendini tanımadığı bir odada, tanımadığı bir adamla bulur. Akşamdan kalma olduğunu düşünürken aynaya baktığında ellilerinde bir kadınla karşılaşır. Yanındaki adamın uyanmasıyla onun kocası, Ben olduğunu, o evde uzun yıllardır yaşadıklarını ve bir trafik kazası geçirerek yakın dönem hafızasının 24 saat içinde silindiği bir amnezi hastası olduğunu; bazı sabahlar çocuk, bazı sabahlar ise yirmili yaşlarında olduğunu düşünerek uyandığını öğrenir.

Kocası işe gittikten sonra Dr.Nash adındaki birinden telefon alır. Dr.Nash kendisini, kocasından gizlediği, bir süredir hafızasını kazanmak için çalışmalar yaptıkları doktoru olarak tanıtır ve dolabında günlüğünün bulunduğunu, bunu okursa her şeyi daha iyi anlayacağını söyler.

Christine, ilk sayfasında “Ben’e Güvenme!” yazan günlüğü okumaya başlar ve zamanla hiçbir şeyin sandığı gibi olmadığını fark eder.

Uyuyana Kadar, konusu “50 First Dates”in senaryosunu andıran, ancak aralarındaki bağlantı sadece bununla sınırlı kalan bir gerilim romanı.
Her gün aynı soru işaretleriyle uyanan birinin sıkıcı hikayesi olması gerekirken, Watson, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir kitap yaratmış. En güzeli de siz tam her şeyi tahmin ettiğinizi düşünürken, kitabın sizi altüst edecek bir finalle noktalanması…