Suyun hayatımızdaki yeri büyük, bunu her ne kadar biliyor olsak da vücudumuzun su ihtiyacını karşılamayı aksatabiliyoruz. Bazı zamanlar su içmeyi unutabiliyor, aşırı egzersiz sonrası yeterli su içmeyebiliyor ya da oruç tuttuktan ve uzun süre aç kaldıktan sonra vücudumuzun ihtiyacı olan sıvı miktarını yeterince karşılayamayabiliyoruz. İşte mineral ve magnezyum kaynağı Kızılay doğal maden suyu burada devreye giriyor ve vücudumuzun susuzluğunu gidermeye yardımcı oluyor. Nasıl mı? Gelin, hep birlikte inceleyelim.

Kızılay Maden Suyu İle Susuzluğunuzu Giderin

Susuzluğa bağlı olarak yorgunluk hissi ortaya çıkabiliyor, bunun sebeplerinden biri de kan şekerinin düşmesi olarak ifade ediliyor. İnsülin, vücudumuzdaki glukoz seviyesini ayarlayan temel bir hormon aslında. Yine bikarbonat ve magnezyum mineralleri de, vücut içerisindeki glukoz dengesinin ayarlanmasında görev alıyor. Asitli, yağlı besinlerin tüketimi ve yeterli su içilmemesi insülin direncinin bozulmasıyla ilişkilendirilirken, bikarbonatça zengin besinler tüketildiğinde bu anormal durum düzeltilerek artan insülin direnci azalmaya başlıyor.

Bir tür iyon olan magnezyum ise insülin seviyesinin dengelenmesinde doğrudan görev alarak enerji ihtiyacı için gerekli olan glukozu hücreye aktarıyor ve böylelikle de susuzluktan dolayı hissedilen yorgunluk gideriliyor.

Kızılay Maden Suyu İle Susuzluğunuzu Giderin

Özellikle Ramazan ayı gibi uzun süre aç ve susuz kaldığımız dönemlerde, vücudumuzun ihtiyacı olan enerjiyi karşılamak için düzenli magnezyum ve bikarbonat alımına dikkat etmeliyiz. Bu dönemlerdeki yorgunluk hissini ortadan kaldırmak için düzenli olarak maden suyu tüketebilir, sadece bu mineralleri değil vücutta fonksiyonel öneme sahip kalsiyum, potasyum, sodyum, klorür gibi diğer mineralleri de doğal yoldan edinebiliriz.

Maden suyu seçiminde ise Kızılay bize iki alternatif sunuyor, ilki bol mineralli Kızılay Afyonkarahisar doğal maden suyu, diğeri ise bol magnezyumlu Kızılay Erzincan doğal maden suyu. Burada seçiminizi vücudunuzun ihtiyacına göre yapabilir, susuzluğunuzu sağlıklı bir biçimde giderebilirsiniz.

Kızılay Maden Suyu İle Susuzluğunuzu Giderin

İşte maden suyu sağlığımız açısından bu kadar önemli bir role sahip… Maden suyu her ne kadar mucize bir içecek olsa da ülkemizde tüketim oranı ve bilinirliği oldukça düşük. Kızılay maden suları, hem bu mucize içeceğin önemini vurgulamak hem de alanında uzman akademisyen ve doktorların görüşlerine yer vermek amacıyla madensuyu.org‘u hayata geçirerek birbirinden faydalı içerikleri bizlerle buluşturuyor. Siz de ve #İyilikİçin Kızılay maden sularını tercih edebilirsiniz.