Beni tanıyorsanız veya Magger profilime baktıysanız biliyorsunuzdur; ben 14 yaşında Koç Lisesi’ne girdim; orada 5 sene eğitim gördükten sonra 2006’da Koç Üniversitesi’ne devam ettim. 2001’den 2010’a kadar 9 senelik bir Koç hayatım var benim. O yüzden yazacağım bu mekan, bir Koç’lu olarak benim için daha da anlamlı. Koç Pera by Divan, geçtiğimiz haftalarda Beyoğlu’nda, Tomtom Mahallesi’nde kapılarını Koç mezunları ve ailesi başta olmak üzere, herkesi ağırlamak üzere kapılarını açtı. Biz de Koç Pera’yı çok merak ettiğimizden 23 Mayıs akşamı vakit kaybetmeden, burayı ilk deneyimleyenlerden olalım dedik…

Konum

Koç Pera bina
Koç Pera by Divan

İstiklal Caddesi üzerinde Mısır Apartmanı’nı birkaç bina geçtikten sonra solda göreceğiniz bina bir Koç binası. İçerisinde mezunların kullanabileceği kapsamlı bir kütüphane ve bir sergi alanı yer alıyor. Asansöre bindiğiniz zaman ise binanın terasına çıkarak, İstanbul’un en güzel manzarasıyla karşılaşıyorsunuz.

Koç Pera by Divan – gece
Koç Pera by Divan

Koç Pera’nın hem terası hem de iç tasarımı çok şık olmuş. İç kısmında taş duvarlar, ahşap masalar, modern sandalyelerle dekore edilen mekanın, dış kısmında ise uzun masalara, manzaraya bakarak içkilerini yudumlamak isteyenler için standlara ve beyaz localara yer verilmiş. İçerisi çok geniş olan Koç Pera, kışın Beyoğlu’nda kaliteli yemek isteyenler için başarılı bir alternatif olacak.

Koç Pera – inside
Koç Pera by Divan

Yemeklere gelince, masadaki herkes yemekleri çok beğendi diye başlamalıyım. Ben başlangıç olarak avokadolu karides ve mozarellalı bruschetta aldım; ikisi de birbirinden lezzetliydi. Ortaya aldığımız pizza da son zamanlarda yediğim en iyi pizzalardandı; incecik yapısıyla Koç Pera’nın pizzasını kesinlikle öneriyorum.

Karides
Koç Pera by Divan

Ana yemeklerde ise masaya Kuzu İncikten Somon Izgaraya birçok çeşit geldi. Hepsi birbirinden lezzetliydi ve her biri sunum açısından çok başarılıydı.

Başlangıçları, ana yemekleri, tatlıları, chill-out tarzı müziği, manzarası, ortam kalitesi ile Koç Pera by Divan bizden 10 üzerinden 10 puan aldı. Yazın teraslarda vakit geçirmeyi seviyorsanız burayı hemen listenize alın derim.

Not: Koç Pera’nın terası çok geniş olmadığından, teras kısmında oturmak istiyorsanız önceden rezervasyon yapmanızı öneririm.

Koç slider
Koç Pera by Divan

Koç Pera by Divan adres: Tom Tom Mah. İstiklal Cad. Merkezhan Kat:5&6 No:181 Beyoğlu / İstanbul