Evinizin tasarımı sizin için ne kadar önemli? Evinizin dekorunun ruhunuzu yansıttığının, modunuzu tamamen değiştirdiğinin farkında mısınız? Yaşam alanınızın enerjisini pozitif etkilemek için yapmanız gerekenler çok belli; kendi zevkinize göre olan dekorasyon ve aksusuar seçimleri yapmak, daha kullanışlı alanlar oluşturmak, aydınlık bir ortama sahip olmak, evde genel olarak görsel bütünlük sağlamak, odalara kaliteli görünüm kazandırmak… İşte tüm bunlar için bize ilham veren ve hayatımızı kolaylaştıran bir köşe var artık; Koçtaş’ın İlham Köşesi

“İyi ki keşfettik!” dediğimiz İlham Köşesi, evlerimizi güzelleştirebilmemiz ve hayalimizdeki yaşam alanlarını tasarlayabilmemiz için kullanışlı ve zevkli fikirleriyle yardımımıza koşuyor.

Koçtaş, “İlham Köşesi”ni, oturma odası ve salonu sil baştan yaratabileceğimiz yaşam alanı, aradıklarımızı kolayca bulabileceğimiz depolama alanı, günün yorgunluğunu üzerinden atabileceğimiz dinlenme vakti ve estetikten ödün vermeden ihtiyaçlarımızı karşılayan hijyenik tasarımlar gibi 8 farklı konsepte bölmüş. Yatak odasından teras dekorasyonuna aradığımız ürünleri elimizin altındaymış gibi bulabildiğimiz bu köşe, yalnızca fonksiyonel ürünler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda ihtiyaçlarımıza göre keyifli dekorasyon tüyolarını da bizlerle paylaşıyor. Kısacası biz yaratıcı ve yenilikçi fikirleriyle evlerimizde tasarımcı dokunuşlar yapmamızı sağlayan İlham Köşesi’ni çok sevdik! Sizler için favorilerimizi derledik, daha fazlası için burayı ziyaret etmeyi unutmayın. 

Verimli Çalışma Alanları

Son yıllarda çok tercih edilen ve büyük bir kolaylık sağlayan home office yöntemi, evimizde çalışmak için de bir alana ihtiyacımız olduğunu hatırlattı. Verimli bir şekilde çalışabilmek, çalışma esnasında konforu göz ardı etmemek ve ev ile iş hayatını birbirinden rahatça ayırmak için, mobilya seçimlerimize daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. 

Evinizin çalışma alanında hem sade hem de şık bir masa tercih ederek kendinize ait çalışma atmosferini oluşturmakta en büyük adımı atabilir, böylece üretkenliğinizi arttırabilirsiniz. Çalışırken rahat hareket etmenizi sağlayacak tekerlekli sandalye ve uzun mesai saatlerimize eşlik eden masa lambası ortamı kusursuz hale getirecek.

Yaratıcı Çocuk Odaları

Evinizin en pozitif, en renkli yeri olan çocuk odasını dekore ederken, kişisel zevklerinizin yanı sıra, çocuklarınızın hayal gücünü arttıracak, yaratıcılık becerilerini geliştirecek ürünler seçmeye önem vermenizi öneriyoruz. Koçtaş İlham Köşesi’ndeki, oyun alanına ekleyebileceğiniz ahşap masa ve sandalyeler, çocukların arkadaşlık kurma ve paylaşma becerilerini teşvik ediyor, yaratıcılıklarını destekliyor. Özellikle resim yapmayı seven çocuklar için, leke tutmayan modeller de mevcut olduğunu hatırlatalım. 

Rustik Mutfaklar

Biz sadeliğin en şık versiyonu olan rustik mutfaklara bayılıyoruz! Fonksiyonelliği ile ön plana çıkan mutfak dolapları, beyaz rengin ferahlatıcı etkisi ve metal kulpları ile rustik stili en iyi şekilde yansıtıyor. Biz mutfağımızda estetik dokunuşların yanı sıra depolama alanını artıracak açık raflar ve metal ile ahşabın uyumunu yansıtan yemek masalarını tercih ediyoruz. Mutfağın fonu olarak bilinen zeminde ise, rustik stile katkı sağlayacak koyu renkli seramik taşların, keyifli sohbetlerimize eşlik edeceğini düşünüyoruz. 

Yeşil Balkon ve Teraslar

Evdeyken bile açık havanın tadını çıkarmamızı sağlayan, bazen çay sohbetlerine, bazen de kahvaltılara eşlik eden balkonlar, aslında evin en keyifli yeri..Balkonunu daha estetik ve ihtiyaçlara yönelik bir alana dönüştürmek için, Koçtaş’ın Botanik Yaşam köşesinden ilham aldık. Açık havada konfor ve mutluluk sağlayan dekorasyon fikirlerinden, en çok ahşap sera saksılara bayıldık. Bizim gibi balkon bahçeciliğiyle ilgilenenler ve doğal beslenmeye özen gösterip organik meyve ve sebze yetiştiriciliği yapmak isteyenler için, sera saksıların klasik saksılara göre daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. 

Yaşam alanlarımızda kullandığımız eşyaların, objelerin, renklerin kullanışlılığı kadar bize neler hissettirdiği bir o kadar önemli, o yüzden evimizi döşerken bol bol ilhama ihtiyacımız oluyor. Siz de evinizde değişikliklere gitmek istiyorsanız, Koçtaş İlham Köşesi burada. Hemen keşfedin!