Bu hafta sonu nereye gitsek veya Yalova yolu üzeri bir yerlerden dönerken şöyle lezzetli, her yerde bulamayacağımız bir şeyler yesek-içsek, yemekler çok leziz, tatlılar ve hesap şahane olsa dediniz? O zaman rotamız Köfteci Yusuf!

köfte

Yol

Mekanımız Bursa-Yalova sınırında. Bursa’dan Yalova’ya doğru gelirken Orhangazi çıkışında sağda göreceksiniz. Trafik ışıklarında köşede siyah-turuncu tabelalı Köfteci Yusuf. Hemen yanında kasabı da mevcut. Ürünleri çok leziz. Mutalaka kasaptan köfte ve sucuk almanızı öneriyorum. Kasapla restoran arasında bir de zeytinci var, tavsiye ederim.

Köfte

Menü

Evet en güzel kısma geldik. Köfteyi kilo ile sipariş ediyorsunuz. Kişi başı min,mum 250 gr (biz yarım kilo sipariş veriyoruz adam başı) siparişi verin, masaya litrelik ayran, piyaz söyleyin ve yemekleriniz gelene kadar köy ekmeğinizi masada hazır bulunan zeytinyağı içindeki acı sosa banın. Sonra bir kaç kez daha banın. Köfteler masaya geldiğinde sakın gözünüze az görünmesin piştikçe getiriyorlar. Yemek bittiyse çayla birlikte kaymaklı ekmek kadayıfına (yada ekmek kadayıflı kaymak) geçebilirsiniz. Hesap mı İstanbul’da ödeyeceğinizin üçte biri fiyatına.

Final

Artık karnınız tok, sırtınız pek. Yolunuz açık olsun. Bu tat ve keyif tekrar denenecek kadar güzel!

Köfteci Yusuf

Selçuk Mahallesi Atatürk Caddesi No:73 İznik

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN