İyi bir kokteyl içmek istiyorsanız biraz zahmete girmeniz gerekiyor. İyi bir içiciyseniz ve damak tadınız da biraz yukarıda ise işiniz zor. Ama Diba Bar bu işi sizin için çok kolaylaştırmış.

The Grand Tarabya’nın 2. katındaki Diba Bar, kokteyller konusunda çok iddialı.

IMG_3424

Fotoğraftaki Raspberry Martini balon bardak içindeki kar/buzun biraz çilekle flört etmiş hali ile geliyor karşınıza. Alt taraf sadece renkli bir soğutma görevi üstleniyor. Esas olay yukarıda. Shakerdan süzülen Raspberry Vodka, Lemon Juice, Fresh Raspberry ve Simple Syrup taze çilek, ahududu ve nane ile ikram ediliyor.

IMG_3407

Espresso Martini ise Orient Express Martini, Vodka, Kahlua, Vanilla, Espresso ve Hazelnut Syrup içeriyor. Son derece lezzetli. Denemenizi öneririm.

IMG_3431

Bloody Mary ile ilgili olarak ise, Şu ana kadar içtiğim en iyi Bloody Mary’yi bana sunan Yusuf Bey bana tam bir uzman olduğunu kanıtladı bence. Peach Lemonade martini ise gin,

IMG_3464

Peach Pure, home Made lemonade ihtiva ediyor. İçmesi çok çok çok keyifli, damakta bıraktığı tat akılda da kalıcı.

IMG_3444

Risotto benim gibi fotoğrafa dalıp kurutmadığınız sürece harikulade. Diba Bar Tapas ise buranın bir klasiği. içinde falafel, jumbo karides, kızarmış tavuk, hamburger ve 4 çeşit sos bulunuyor. Hellim Salatasındaki hellimleri yiyerek dahi doyabilirsiniz. Çöp şiş ve yine bir klasik olan köfte topları da alkol ile en çok tavsiye edilenlerden.

IMG_3453

35 TL olan kokteyller hafta içi 17.00-19.00 arasında % 50 indirimli. Yani şaka gibi :) Manzara ise ücretsiz!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?