Kokteyl yudumlamak kolay, peki hazırlamak? Kokteyl hazırlama konusunda kendisini geliştirmek, yaratıcılığının sınırlarını zorlamak ve ortaya leziz karışımlar çıkarmak isteyenler için önerilerimiz var! Gelin, kokteyllerin sınırsız dünyasına birlikte adım atalım…

Kokteyl Workshop’ları

Finn Karaköy Konum

Etkileyici atmosferi ve leziz kokteylleriyle Karaköy’ün gözde mekanlarından biri olan Finn Karaköy’de her Salı ücretsiz kokteyl workshop’ları yapıldığını biliyor musunuz? Tek yapmanız gereken gitmeden önce rezervasyon yaptırmak ve gittiğinizde bara oturup nasıl bir tat deneyimlemek veya hangi kokteyli hazırlamayı öğrenmek istediğinizi söylemek. Bu aşamadan sonra barmenle birlikte barın arkasına geçiyorsunuz ve kokteyl maceranız başlıyor! Barmen, malzeme seçiminden meyve ve sebzelerin nasıl kesilmesi gerektiğine kadar kokteylin yapım aşamasını size her detayıyla anlatırken, siz anlatılanları adım adım uyguluyorsunuz. Sonuç: kendi ellerinizden çıkan leziz, ağzınıza layık bir karışım. Afiyet olsun!

Finn Karaköy Adres: Süleymaniye Mah., Necatibey Cd. No:8, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @finnkarakoy

Eataly Mutfak Atölyesi  Konum

wine-dharma-482304-unsplash
Eataly Mutfak Atölyesi 

Eataly Mutfak Atölyesi’nin kokteyl workshop’ları kaçmaz! Workshop’larda birbirinden lezzetli kokteyllerin yapım aşamasında yer alabilir, her birinin hazırlanma sürecini yakından deneyimleyebilirsiniz. Atölye sonunda hazırladığınız leziz karışımları ise yanınızda götürebilir, akşam sevdiklerinizle paylaşarak keyifli bir program yaratabilirsiniz. Birçok imza kokteylinin nasıl yapıldığını öğrenirken, bir yandan da Eataly’nin grissini ve bruschetta çeşitlerinden oluşan ikramlarını tadabileceğiniz kokteyl workshop’larını takipte kalın!

Eataly Mutfak Atölyesi Adres: Levent Mah., Koru Sokağı Zorlu Center AVM No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

eataly.com.tr/

MSA Konum

Miksoloji

MSA, kokteyl ile ilgili kendini geliştirmek isteyenlere farklı konseptlerde sayısız workshop alternatifi sunuyor. Partile workshopları; ev partileri düzenlemeyi çok sevmesine rağmen misafirlerine özel kokteyller hazırlamakta zorlananlar için. Sayısız malzemeyi bir araya getirerek sıra dışı karışımlar yaratmanın keyfini deneyimleyin; yalnızca kokteyl yapmayı değil, kokteyllere eşlik edecek özel atıştırmalıklar hazırlamayı da öğrenin! Bu workshop’tan sonra ev partileriniz dolup taşacak, misafirlerininiz bir bir gelip kokteyllerinizin içindekileri öğrenmeye çalışacak. Hazırlıklı olun, bizden şimdiden söylemesi!

Kokteyl hazırlama konusunda kendini geliştirmek istemekten ileri gidiyor, barmenlik ve miksoloji alanında uzmanlaşıp profesyonel bir kariyer sahibi olmak isteyenlere sesleniyoruz: MSA’nın Profesyonel Barmenlik ve Miksoloji eğitim programı sizin için biçilmiş kaftan! Program, sizi tam donanımlı bir şekilde sektöre hazırlamayı hedefliyor. Eğitim boyunca; işyeri çalışma prosedürleri bilgisinden kişisel hijyen ve görünüşe, servis tekniklerinden bar ekipmanlarına, dünyadaki belli başlı içki grupları ve uygulamalarından meslek standartına barmenlik mesleğini her detayıyla öğrenme şansı bulacaksınız. MSA, özellikle de konu kokteyl olunca “bilmek yetmez, uygulamaya geçirmek gerek” diye düşünmüş olacak ki; toplam 48 saati kapsayan eğitimi, 42 saati yoğun pratikle geçecek şekilde düzenlemiş. Şimdiden iyi eğlenceler!

MSA Adres: Maslak Mah., Maslak Meydan Sok. No:1 Beybi Giz Plaza B Blok No: 123-134, 136 Maslak/İstanbul 

msa.com.tr/

Hey Bartender

Kokteyl yapımıyla ilgili olanlara çok keyifli bir film önerisinde sıra: Hey Bartender. Douglas Tirola’nın yazıp yönettiği ve barmenlik yaparak hayallerini gerçekleştirmeye çalışan iki barmenin hikayesini konu alan filmde, kendinizi bir anda muhteşem bir kokteyl partisinin içinde bulmaya hazır olun! Filmi izlerken kokteyl hazırlamanın püf noktalarını da öğrenebilme şansı yakalayacaksınız. Şimdiden iyi seyirler!

İlginizi çekebilir: “İstanbul’un En İyi Kokteyl Mekanları Mercek Altında!”

Kapak fotoğrafı: Unsplash / Kobby Mendez