Bir düşünün, kışın her günü öncekine benzerken yaz mevsimin her anını dolu dolu geçirmeye çalışırız. Bir günü adeta üç gün gibi yaşarız. Sabah kahvaltıları, öğlen plaj saatleri, gün batımı sofraları, barbekü buluşmaları, akşam dondurmalı yürüyüşler… Yılın en neşeli mevsimini iki ucundan tutup esnetebildiğimiz kadar esnetiriz. Sürekli bir hareket halinde olmamıza rağmen plajdan yazlığa, otelden akşam yemeğine yaptığımız yolculuklar bizi kışın evden markete gitmenin yarısı kadar bile yormaz. İşte bu anlar için valizimizi veya yazlığımızın dolabını çok akıllıca kurgulamamız gerekiyor. Yaz aşıkları ne demek istediğimizi anladı bile. Öyle parçalar seçmeliyiz ki, sürpriz gelişen bir davete plajdan geçerken eve veya otele uğramak zorunda kalmayalım. Tam da en sıcak günler gelmişken, yazın her saniyesinde konforlu ve stil sahibi olmak isteyen erkekler için harika bir koleksiyon radarımıza takıldı: Hemington Beachwear ve Keten Koleksiyonu!

“O saf keten gömlek” bulundu.

Bize göre bu koleksiyondaki her tasarım tam bir ‘yazlık kapsül gardrop’ parçası olmuş. Koleksiyon için birbiriyle kombinlenmeye müsait, ısıyı kontrol altına alan, çok çabuk kuruyan, plaja da akşam yemeğine de kolaylıkla uyum sağlayabilen akıllı bir çalışmanın ürünü diyebiliriz. Hemington kalitesi de koleksiyonu yazın tüm koşullarına dayanıklı hale getirmiş elbette.

Özellikle erkek plaj giyiminde kalıbı ve renkleri ustalıkla tasarlanmış saf keten bir gömlek her an için en kurtarıcı -olmazsa olmaz- parçadır. Giyimine önem veren bir erkeğin ‘o keten gömleği’ bulma macerası ise kaç yaz sürer kim bilir, haksız mıyız? Kadınlar için ‘little black dress’ ne ise, erkekler için ‘keten gömlek’ odur. Biz o gömlekleri Hemington’da bulduk! Özellikle gök mavisi, beyaz ve lacivert olanlarının üçü de yaz dolabınızda yerini almalı. Yazın pozitif enerjisini hep üzerinde taşımak isteyenler içinse bu çiçek desenli İtalyan keten pamuk gömlekler favorilerimizden oldu.

Koleksiyonda son yıllarda erkek plaj giyimine yepyeni bir soluk getiren ve iyi ki var dediğimiz saf pamuk havlu kumaş tişörtlere de yer verilmiş. Hava ne kadar ısınırsa ısınsın hep konforlu kalmanın anahtar parçası olan bu kumaşa mutlaka şans verin deriz.

Koleksiyondan bir diğer gözdemiz ise şık akşam yemeklerinde gömleğin yerini alabilecek muhteşem bir alternatif olan ipek karışımlı polo modelleri oldu. Tamamen doğal ve nefes alabilen kumaşındaki ipeğin pürüzsüzlüğü huzurlu ve zarif bir his yaratıyor.

Havuz başından tuzlu sulara!

Erkeklerin mayolarından çok fazla beklentisi olmadığını düşünenler kesinlikle yanılıyor. Aksine ideal bir erkek mayosu tasarlamak göründüğünden daha zordur. Çabuk kuruyacak, olabildiğince esnek, sıkmayan ama bol da durmayan, tam olması gereken boyda ve bel kısmında konfor sağlayacak mayoyu seçerken aynı zamanda şık bir görünüme de sahip olabileceğiniz mayoları da yine Yeni Hemington Beachwear Koleksiyonu‘nda bulduk. Tasarımcıların yeni desen çalışmalarından klasik kesimlere, Quick Dry özellikli modellere bakmadan valizinizi kapatmayın. Gelelim en tatlı bonusa!

Hemington Beachwear ve Keten Koleksiyonunda, tatilden en çok keyif alanlar yani çocuklar da unutulmamış. İlk kez kulaç attığı, kumlarda kendini kaybettiği, güneş batana kadar denizden çıkaramadığınız çocuğunuzu, yeğeninizi veya kardeşinizi mutlu etmenin en tatlı yollardan biri onunla aynı takımda olduğunuzu hissettirmek! Baba & Oğul Koleksiyonu‘ndan keten şortlar, pantolonlar, mayolar, havlu kumaş tişörtler kalbimizi ısıtanlar arasında. Favorimiz ise Baba & Oğul saf keten gömlekler…

Bir gününüzün üç gün gibi dolu dolu geçtiği, gezerken dinlendiğiniz ve tüm mavilikleri doya doya keşfettiğiniz bir yaz dileriz! Koleksiyonun tüm tasarımlarına bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.