Açıkhava etkinliklerinin açılışını geçtiğimiz haftalarda yapan İstanbul, birbirinden farklı konser ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor bu hafta sonu. Garden Sale’den Teoman konserine kadar yine birçok seçenek sizleri bekliyor.

31 Mayıs Cuma

Neyse @ Beyoğlu Hayal Kahvesi

2011 yılında yayınladıkları kendi adlarını taşıyan albümleriyle çıkış yapan Neyse, albümdeki şarkıları ve kendilerine has bir şekilde seslendirdikleri cover’larla Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde olacak bu gece. Türk rock müzik piyasasında çıkış yapan son dönemdeki gruplar arasında en sevdiklerimden biri olan Neyse’nin konserini kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Ceynur @ Dada

‘Yağmur’ şarkısıyla tanıdığım ve ilerleyen zaman içerisinde yayınladığı şarkılarla takibinde kaldığım Ceynur, bu gece Dada sahnesinde olacak. Ceynur, ‘Arabada Dinle’, ‘Yağmur’ gibi sevilen şarkılarının yanı sıra yerli yabancı birçok popüler şarkıyı da kendine özgü bir şekilde seslendirecek. Tercihiniz pop müzikten yanaysa kaçmaz derim.

 

1 Haziran Cumartesi

Şebnem Ferah – Teoman – Bülent Ortaçgil – Can Bonomo – TNK @ Parkorman

Cumartesi günümü rock’la geçireceğim diyorsanız Parkorman yolları size gözüktü demektir. Türk rock müziğinin en şahsına münhasır kişisi, konser alanlarına geri dönmesiyle dinleyicilerini heyecanlandıran Teoman, yeni albümü “Od”u çok kısa bir süre önce yayınlayan Şebnem Ferah, şehir müziğinin usta ismi Bülent Ortaçgil, genç neslin en yetenekli isimlerinden Can Bonomo ve son albümleriyle melankoli rüzgarları estiren TNK, yanlarına Social Inclusion Band ve Hakan Tamar’ı da alıp Parkorman’ı müzikle istila etmeye hazırlanıyor.

Garden Sale @ Küçükçiftlik Park

Bu yıl ikincisi düzenlenen Garden Sale, 1 – 2 Haziran tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta vuku bulacak. Geçtiğimiz yıl yeni tasarımcılar keşfetmeme yol açan ve çok da hoş bir müzik dinletisine tanıklık ettiğim Garden Sale’de bu yıl da birbirinden farklı tasarımları keşfedip çimler üzerinde müzik keyfi yaşayabilirsiniz.

 

2 Haziran Pazar

Hangover 3: Felekten Bir Gece

Bradley Cooper, Ed Helms, Justin Bartha ve Zach Galifianakis yaşadıkları maceralara taş çıkartan bir final bölümüyle yeniden beyaz perdedeler. İki filmde de birbirinden çılgın maceralarını izlediğimiz ve oturduğumuz yerde kahkahalarla güldüğümüz dörtlü, son maceralarında da yine çok çılgın ve yine önceden kestirilemez haldeler.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?