Hukuk sektöründe ortak olan avukatlar Deniz ve Yasin’in gıda sektöründe de birlikte açtıkları “DUDE”‘da onlarla yemek yedik; biraz da mekanla ilgili konuştuk.

2012 Nisan’da İş Kuleleri’nin Food Court katında üç ortakla açılan “DUDE” restaurant, özel ve ticari işleri nedeniyle DUDE ailesinden Güneş Ali Hiçdurmaz’ın ayrılmasıyla İbrahim Oral Canbolat, Deniz Bilge ve Yasin Turhan‘ın işletmeleriyle faaliyetine devam ediyor. Avukat olan Deniz Bilge ve Yasin Turhan hem iyi bir yatırım olacağını düşündükleri, hem de farklı bir sektörde kendilerini denemek için açtıkları bu restauranta adım atar atmaz sadeliği, çalışanların güleryüzlülüğü ve ilgisi sayesinde; ilk kez denemiş olsanız da sanki senelerdir müdavimi olduğunuz bir yere gelmiş gibi hissediyorsunuz.

Mekanın adı Deniz’in aklına birden gelmiş olsa da, logo tasarımı afili bir çalışmanın ardından ortaya çıkmış.

Restauranta girip, masaya oturduktan sonra incelemeniz gereken iki sayfadan oluşan menünün oldukça anlaşılır olması, özellikle İş Kuleleri’nde çalışıp, yemek için kısıtlı zamanı olan ve soru sormaya bile vakti olmayanlar için çok net ve ideal.

Menüyü oluşturma sürecini DUDE’un işletmecilerinden olan Yasin: “Menüyü oluştururken bizim sevdiğimiz yemekleri insanların da seveceğini düşünerek yola çıktık. Şu ana kadar da menü ile ilgili ters bir tepki almadık.” diye anlattı. “Köri Soslu Tavuk” Deniz’in favori yemeği, “Fırınlanmış Domates Çorbası” ise Yasin’in tek içtiği çorba olduğundan  menünün olmazsa olmazlarından.

Bense DUDE’a özgü bir seçim yapayım dedim ve patates kızartması eşliğinde “Dude Sebzeli Burger” ve tavsiye üzerine özel yapılmış “Fesleğenli Ayran” sipariş ettim. Yemeklerin sunumu ve miktarının göze, lezzetinin de damak zevkine hitap ettiğini birebir tecrübe ettim. Gelenlerin en çok tercih ettikleri “Dağ Kekikli Tavuk” ve menüde yazmasa da “Somon Füme Salata“. Makarnalar da lezzet ve kalitesiyle DUDE menüsünün spesyellerinden.

Özellikle öğlenleri zor yer bulunan Dude’un ilerleyen günlerde Maslak’ı da dahil edecekleri hızlı paket servisi, şimdilik Levent, Ortaköy, Beşiktaş, Etiler ve Levazım’a kadar hizmet veriyor.

İş Sanat’taki etkinlikler öncesi DUDE’da hızlı servisiyle konsere geç kalmadan bir şeyler atıştırabilir ya da İş Kuleleri’nde çalışıyorsanız öğlen yemeği haricinde güne sağlıklı beslenerek başlamak istiyorsanız Prof.Canan Efendigil Karatay’ın onayı ile menüye eklenmiş “Karatay Tabağı“nı deneyebilirsiniz. DUDE’un ortağı olan Deniz “Önümüzdeki haftalarda menümüze yeni tatlar ekleyip; özellikle Anadolu yakasında yeni şubeler açacağız.” diyerek yapılacak yeniliklerden de bahsetti.

Servisi, yemekleri ve konseptinden çok memnun kaldığımız DUDE’a mutlaka uğramanızı tavsiye ediyorum.

GALERİ

5 fotoğraf

Adres: Büyükdere Cad. İş Bankası Kuleleri Kule Çarşı No:1, 34250 Istanbul, Türkiye

Tel: (0212) 324 6364

Fotoğraflar: Zeglence

zeglence

Sosyal İnek/Magger/Blogger/Designer

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?