Açık havanın, denizin, yeşilin, Ege’nin daha çok değerini anladığımız bir dönemdeyiz. Meğer ne büyük lüksmüş, ne büyük şansmış sevdiklerimizle kadehler kaldırmak, açık havaya çıkabilmek, leziz yemekler yemek değil mi? Uzun bir zamandan sonra açık havada da olsa restoranlarda vakit geçirmenin keyfini yaşadığımız bugünlerde şehirden uzaklaşmak için planlar yapmaya başladık. Alaçatı sizin için de bu planların başrolünde yer alıyorsa, size keyifli bir mekan önerimiz var: Kuyu Alaçatı.

Kuyu Alaçatı

Kuyu Alaçatı, kapılarını Temmuz başında açan, çiçeği burnunda bir mekan. Alaçatı pazarından taptaze otlar, bölgenin masmavi sularından deniz ürünleri ve yerel mevsim sebzeleri ile hazırlanan zeytinyağlılar, İzmir’in boyozu ve kumru ekmeğinin eşlik ettiği paylaşımlık sıcak lezzetler, odun ızgaradan çıkan ana yemekler ve bu deneyimi tatlı lezzetler ile sonlandıran özgün bir menü yer alıyor.

Kuyu Alaçatı | Bozburun Mavi Kuyruk Karides

Kuyu ziyaretinizde özellikle deneyin dediğimiz bazı lezzetler ise şöyle: Bozburun Mavi Kuyruk Karides, Vişne Çektirmeli İsli Köz Patlıcan, İsli Soğan Salatalı Tava Ciğer, Boyoz Üzeri Kokoreç, Dana Kaburga Tandır. Fava severler için de bebek soğan, yabani semizotu, portakal yağı ile hazırlanan Ege Fava favorilerimizden diyebiliriz.

Kuyu Alaçatı

Kuyu Alaçatı‘nın yemeklerine yerel ve ithal şaraplar eşlik ediyor. Şarap menüsünde Metro Türkiye’nin Wise Wine Selection ve Wise Wine Local Selection’dan şaraplar yer alıyor. Bu noktada hemen hatırlatalım; Wise Wine Selection, Metro Türkiye’nin dünyanın önemli şarap bölgelerinden getirdiği, Vedat Milor ile birlikte oluşturulan özel, Wise Wine Local Selection ise Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve üreticilerinden oluşan yerel bir şarap seçkisi. Kuyu Alaçatı’da Ma’adra Merlot’tan Yedi Bilgeler Solon Attica’ya kırmızı şarapları ve Sevilen Isabey Sauvignon Blanc’tan Suvla Kınalı Yapıncak’a beyaz şarapları menüden seçebilirsiniz. Ayrıca, menünün ithal olarak da Negroamaro, Riesling, Pinot Grigio gibi üzüm çeşitlerinden üretilmiş şarapları da barındırdığını hatırlatalım.

Panna Cotta

Yemeğinizi bir tatlı ile taçlandırmak isterseniz önerimiz kesinlikle Lorlu Vişne Soslu Panna Cotta. Alaçatı’nın vazgeçilmezlerinden loru panna cotta içerisinde deneyimlemenin verdiği zevk oldukça ayrı!

Kuyu Alaçatı Adres: Alaçatı, 2012. Sk. No:22, 35930 Çeşme/İzmir

Rezervasyon numarası: 05303876722