-Bu mekan kapatılmıştır.

Geçen hafta salı günü gitmek istediğim; ancak gidince o gün kapalı olduğunu gördüğüm Masum Mutfak’ı bu hafta ziyaret ediyorum. Sağlıklı yemekleri tercih edenler için oldukça güzel bi seçenek olacağa benziyor…

IMG_1480
Masum Mutfak

Kuzguncuk’ta İcadiye Caddesi’ne girince sol yanda. Ufacık bir kapıdan içeri girip sağ yanda karşılaştığımız duvara asılı kaşıkların içindeki çiçekleri ardımızda bırakarak, merdivenlerden tırmanıp üst kata çıkıyoruz. Şık bir ev gibi sanki içerisi. Yine duvara asılı kaşıklar, sarılı yeşilli koltuklar, çalan güzel müzikler ve pencereden esen Kuzguncuk rüzgarı eşliğinde vejeteryan, vegan yemekleri… Burası oldukça sevilesi bir mekan olmuş. Yine de yemeklerini denemek lazım diye düşünüyorum.

masum mutfak
Masum Mutfak

Gerçekten masum bir menü karşılıyor bizi. Kahvaltılar, ekmek üstü seçenekleri, falafel, mantı gibi özel yapılmış yemeklerin yanısıra günlük menüyü de sormanızı tavsiye ederim. Ben günlük menüde var olan zeytinyağlı çeşitlerinden yedim. Koskoca bir tabağın içinde dört çeşit zeytinyağlı yanında da süzme yoğurtla, masum ama mutluluk verici doyurucu bir tabak oldu bu. Burada her şey organik ve bu durum, yediğimiz her şeyde kendini hissettiriyor. Özellikle arkadaşımın yediği ekmek üstüne yapılan farklı baharatlar peynir ve zeytinden oluşan karışım taze ve lezizdi. Burada tatlılar eşliğinde çay keyfi yapmak da mümkün; ama sanırım en çok aklımda kalan şey mücverler oldu. Bir sonraki Kuzguncuk ziyaretimde kesin bu mücveri deneyeceğim. İyi bir seçenek, deneyin!

IMG_1478
Masum Mutfak

Masum Mutfak Adres: Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:21/1 Kuzguncuk / İstanbul