Yılın merakla beklenen komedi filmlerinden Late Night / Gece Kuşu, 16 Ağustos’ta vizyona girdi! Sevilen komedyen Mindy Kaling ve usta oyuncu Emma Thompson’ın başrollerini paylaştığı film, bir gece kuşağı talk show programı, sunucusu ve yazar ekibi hakkında… 

youtube play youtube play

Ülkemizde fazla bir örneği bulunmasa da, hepimiz Amerikan televizyonlarında haftanın neredeyse her günü gece kuşağında bir komedyenin sunduğu eğlence programlarına alışığız. Düzenli olarak izlemesek dahi Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon, Seth Meyers ve Stephen Colbert gibi isimlerin programlarından kısa videoları izleyip paylaşmak artık sosyal medya alışkanlıklarımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Popüler isimlerle eğlenceli sohbetler, gündeme dair sivri bir dilli, esprileri ve kimi zaman dalga geçen yorumlar, skeçler, sokak röportajları, stüdyoda ünlülerle oynanan oyunlar, müzikal performanslar… Peki bu programların bir ortak özelliği dikkatinizi çekiyor mu? Evet, hepsi erkekler tarafından sunuluyor! İşte Mindy Kaling’in yazdığı, Nisha Ganatra’nın yönettiği Late Night / Gece Kuşu filmi de bu tespit üzerine kuruluyor. Ekranların ilk kadın gece kuşağı programı sunucusu olarak ünlenmiş ve yıllardır sevilen bir programla başarıdan başarıya koşmuş olan Katherine Newbury, televizyonun erkek egemen bir alanında bir kadın olarak dikkat çekse de, yazar ekibinin tamamen erkeklerde oluşması nedeniyle eleştiriliyor ve önüne gelen ilk kadın komedi yazarını işe alıyor: Komedi ve yazarlık alanında hiçbir deneyimi olmayan Molly.

Gece Kuşağı Komedisi: Late Night / Gece Kuşu, Mindy Kaling

Katherine Newbury rolünde, 2 Oscar ödüllü oyuncu ve senarist Emma Thompson, dramatik rollerinden hatırladığımız ciddiyetini bir kenara bırakarak komediye de yıllarını verdiğini hatırlatıyor. Diğer yanda çok sevdiğimiz dizilerden The Office‘in yazar ve oyuncu kadrosunda büyümüş, The Mindy Project adındaki kendi dizisiyle gönülleri fethetmiş Mindy Kaling onunla başrolleri paylaşıyor.

Gece Kuşağı Komedisi: Late Night / Gece Kuşu, Emma Thompson

İş dünyası, televizyon ve gece kuşağı programlarına dair bir romantik komedi tadındaki Late Night, ilk kez gösterildiği Sundance Film Festivali’nde izleyicinin büyük beğenisini topladı ve rekor bir meblağa Amazon Studios tarafından satın alındı. Hem güldüren hem de gündelik yaşamımızdaki, izlediğimiz televizyon programlarındaki ve iş hayatımızdaki cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekerek düşündüren film şimdi de bizleri güldürmek için Türkiye vizyonuna uğruyor: Late Night / Gece Kuşu, 16 Ağustos’ta vizyona girdi, kaçırmayın!

IMDb Puanı: 6.5/10

İlginizi çekebilir: Sinemagger’dan Film Önerileri