Dünyaca ünlü tasarımcı Patricia Urquiola’nın Arçelik için tasarladığı Leisure serisi, Nisan ayında Türkiye’de satışa sunuldu. Dünyada trend yaratan ve sıra dışı tasarımlarıyla dikkat çeken Urquiola tasarladığı bu serinin tanıtım etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz aylarda İstanbul’a konuk olarak akademisyen, öğrenci, mimar ve katılımcılarla tasarım yaklaşımını paylaştı ve dünyasını anlattı.

Çalışmalarını Milano’daki stüdyosunda sürdüren Patricia Urquiola, Alessi, Axor Hans Grohe, Baccarat, B&B Italia, BMW, Flos, Four Seasons, Kartell, Louis Vuitton, Mandarin Oriental Hotels, Molteni, Moroso, Mutina, Rosenthal, W Hotels gibi dünyaca ünlü markalar için yaptığı tasarımlarla tanınıyor. Birçok yayın tarafından “Yılın Tasarımcısı” seçilen, A&W Designer of the Year ve Design Prize Cologne gibi ödüllerin sahibi olan tasarımcı, 2011 yılında Venedik Bienali’ndeki tasarımı ile de çokça konuşulmuştu.

Leisure Patricia Urquiola Serisi, mutfaklara en son teknolojiyi farklı bir tasarımla bir araya getiriyor ve ocaklar, davlumbazlar, ankastre fırın, bulaşık makinesi ve buzdolabından oluşuyor. Urquiola, Arçelik için bu seriyi hazırlarken İstanbul’un her köşesinin şaşırtıcı boyutlarda ilham verici olduğunu keşfettiğini söylüyor. Dijital iletişim dünyasının tasarımlarına etkisini ise şöyle açıklıyor:

“Tüketicinin algısı, tasarımın fonksiyonel tarafını oluşturuyor. Kullanıcı, obje ve yaşam alanını birbirinden bağımsız düşünmüyor. Tam da bu noktada gelecekte tasarımın hayatımızda çok daha önemli bir yer tutacağının altını çizmek istiyorum. Dijital iletişim dünyası sayesinde tasarım sürekli bir gelişim halinde. İnsanlar neyi neden tükettiklerinin daha çok farkında. Bu da tasarımın önemini günden güne artırıyor.”

Ankastre Fırın

Tasarım dünyasının önde gelen sanatçılarından birinin çalışmalarını mutfağınıza taşımak isterseniz, Arçelik’in Nisan ayında konsept mağazalarda satışa sunduğu Leisure Patricia Urquiola Serisi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?