Bir süper güç seçme hakkınız olsa ne seçerdiniz? Çoğumuz bu soruya çocukluğumuzdan beri “uçabilmek” cevabını veriyoruz. Haksız da sayılmayız. Rüzgarı arkamıza alıp, bir martı gibi dalgalara hükmedebilmeyi, yüzde yüz özgürleşme hissini ve sıradanın çok ötesinde bir an yaşamayı bize ancak uçmak vadedebilir. Bir kuşa dönüşmemiz mümkün görünmese de bu saydığımız hisleri birebir yaşamamızı sağlayabilecek bir spor var, kitesurf! Üstelik öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, bir iki saatlik yolculukla kendimizi anında suyun üzerinde uçarken bulabilme imkanına sahibiz. Bu yazımızda yanımıza Lenovo’nun teknoloji gücünü ve Kitextreme okulunun tecrübesini alarak kendimizi benzersiz Akyaka rüzgarının çılgınlığına bırakacağımız bir yolculuğa çıkacağız. Hazırsanız, uçuyoruz!

Teknolojinin öncü markası Lenovo, dünya genelinde marka sponsorluğunu yaptığı ve desteklediği sporlara bir yenisini de Türkiye’de ekleyerek, 2021 yılında kitesurf tutkunlarından oluşan, 20 yılı aşkın tecrübe ve yetkinliğe sahip Kitextreme okulunun marka sponsoru oldu ve sponsorluğunu 2023 yılında da devam ettiriyor!

Lenovo Kitextreme’de bizleri neler bekliyor?

2023 yazınız öncekilerden çok farklı olsun diye Lenovo Kitextreme’de deneyimleyebileceklerinizi listeledik. Öncelikle burada sizi kitesurf sporunun doğası gereği “zoru deneme ve başarma hissi” karşılıyor. Yüksek adrenalin sonrası şık dinlenme alanlarında verilen zafer molaları ise theMagger olarak bizim favorimiz. Rüzgarla olan ilişkiniz ise tamamen değişecek, şehre döndüğünüzde ne zaman bir rüzgar esse dalgaların üzerinde uçan o halinizin gözünüzün önüne geleceğinden eminiz. Rüzgarla yarışmak, kendi sınırlarınızı aşmak, hıza ve fiziksel güce hükmedebilmek… Kısaca kendinizin en cesur, meydan okuyan, “extreme” versiyonuyla tanışmış olacaksınız.

Lenovo Kitextreme Yaşam Alanı

Aynı zamanda Lenovo Kitextreme’de tüm günü rahatlıkla ve keyifle değerlendirebilirsiniz. Burası sizinle aynı dili konuştuğundan emin olduğunuz sporseverler için bir kampüs gibi. Yoga alanı, dinlendirici dekorasyonu ve keyifli atmosferi ile dinamik ve her an yaşayan bir ortam sizi bekliyor. Patili dostlarınız da sizi sahilde izleyebilir hatta sizinle birlikte kitesurf yapabilir! Bizim gibi işini de yanında taşıyanlardan ve her anı tatile çevirmek için mesai bitimini beklemek istemeyenlerdenseniz işi de yanınıza alın ve molalarda uçun!

DJ performanslarını da es geçmeyelim. Bir günü kitesurf sonrası yoga ile esneyip arınmaya ayırdıysak öteki günün kazananı kesinlikle dans etmek olacaktır veya ikisi birden aynı gün neden olmasın? Keyfiniz bilir. Rüzgar, dalgalar, spor, müzik, dans, yoga, meditasyon, dostlar ve cesaret. Lenovo Kitextreme ruhunu bunlar oluşturuyor.

Alanında En Yetkin İsimler Lenovo Kitextreme’de

Daha önce kitesurf denemediyseniz daha da şanslısınız çünkü ne derler bilirsiniz, geç olsun ama en iyisiyle olsun! Lenovo Kitextreme’de kitesurf eğitiminizi alanında yetkin, çok tecrübeli, pek çok yarışmaya katılmış ve dereceler kazanmış eğitmenlerden güvenle alabiliyorsunuz.  

Örneğin Türkiye’de kitesurfe başlayan ilk sporcumuz ve Kitextreme, Akyaka kurucu ortaklarından Taner Aykurt, Türkiye’de kitesurfe başlayan ilk kişi olarak bu sporu yapmak isteyenlere hem kitesurf öğretiyor hem de ilham veriyor. Aykurt’un, Türkiye’de 7 kez kazandığı Freestyle şampiyonluğu, KiteTour Asia 2012’de ise course race dalında tur birinciliği ve Freestyle dalında tur ikinciliği bulunuyor. Filipinler’den Sal Adası’na, Venezuela’dan Mısır’a kadar dünyanın birçok yerinde rüzgar ve uçurtma sörfü yapan ve yaptıran Aykurt, kitesurf konusundaki yetkinliği ve ustalığı ile kitextreme faaliyetlerini Lenovo sponsorluğunda sürdürüyor.

Teknoloji yoluyla herkes için daha  akıllı ve ilham verici bir dünya yaratmayı amaçlayan Lenovo‘nun genç, dinamik, yenilikçi, özgür ve dayanıklı, marka değerleriyle de örtüşen kitesurf sporu, güç ve kondüsyondan ziyade tekniğe dayalı bir spor olarak her geçen gün daha fazla sporsevere ilham verecek gibi görünüyor.

Bizce denizin ortasında bir kite ve bir board ile sayısız olasılık üretebilen biri, hayatın olağan akışı içindeki sorulara da aynı hızda yaratıcı çözümler sunabilmeye başlıyor. Kitesurf sporunun ruhu, denizin üzerinde değilken de hep bizimle kalmaya devam ediyor. Rüzgarınız bol olsun ve extreme kalmayı unutmayın. Detaylı bilgi almak için tıklayın.