Sıradanlıktan uzak duran, yaptığı her şeyi herkesten biraz farklı yapmak vizyonunu benimsemiş olan Les Ordinary, beni ilk gidişimde cezbetmişti. İzmir’in ilk kahve kokteyl barı olma unvanını taşıyan Less Ordinary’nin ayrıntılarına gelin birlikte bakalım!

Less Ordinary
Less Ordinary | Fotoğraf: Instagram / lessordinary.co

Konum

Ben 2017’de Less Ordinary‘nin adını ilk duyduğumda, hemen bir cumartesi günü, gündüz vakti kahve içmeye gitmiştim. Alsancak’ta bulunan 132 yıllık eski bir cumbalı evin restore edildiği yere girer girmez düşündüğüm ilk şey: “Burada harika gatsby partileri yapılır!” olmuştu. Zaten daha sonrasında bir sürü güzel partiye ev sahipliği de yaptılar ve şimdilerde de yapmaya devam ediyorlar; ben de gitmeye devam ediyorum.

Less Ordinary, tam anlamıyla İzmir’in “Instagrammable” noktalarından biri bana göre. Dekorasyonu, iç mekanda kullanılan renkler, kahvelerin kokteyllerin ya da gastronomi festivallerinde öne çıkan menüsünün sunumu size sosyal medyada paylaşmaya değecek bir sürü içerik sunuyor. Yani sırf bunun için bile tercih edilir konumda olduğunu düşünüyorum.

Less Ordinary Coffee
Less Ordinary Coffee | Fotoğraf: Instagram / lessordinary.co

Günün her saatinde kaliteli vakit geçirilebilecek, öğlen 11’den gece 4’e kadar hizmet veren “lounge” olma özelliği taşıyan tek yer Less Ordinary. Gündüz, harika kahvelerini tadarken ortak çalışma alanında çalışabilir; özellikle cuma ve cumartesi günleri akşam yemeğinden sonra harika kokteylleri de tadıp kaliteli müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca yenilenen kahvaltı menüsüyle pazar günleri şık bir pazar kahvaltısı da yapabilirsiniz.

Kokteyl demişken; kısa sürede marka haline gelen Less Ordinary kokteyllerinden biraz daha bahsetmek istiyorum. Her menüsüne yaklaşık on yeni tarif ekleyen mekan, fıçıda yıllandırılmış kokteyllerden somon ile demlenmiş tariflere kadar şehrin kokteyl trendini belirliyor.

Less Ordinary
Less Ordinary | Fotoğraf: Instagram / lessordinary.co

2011 yılında yakaladığı popülerliği neredeyse kaybeden Alsancak gece hayatına renk ve kalite getirdiğine inandığım bu stil sahibi bar “underground” yerlerde eğlenmekten sıkılanlar için de harika bir alternatif. Özellikle konseptli partilerini mutlaka takip etmenizi öneriyorum.

Stil sahibi olan, yaptığı her işe bir farklılık katan yerleri, markaları, isimleri çok seven ve böyle bir girişimin sahibi olan birisi olarak İzmir’de ne kadar yeni yer açılırsa açılsın kalitesini bozmadığı sürede Less Ordinary’nin yeri benim için hep farklı olacak. Eğer henüz gitmediyseniz mutlaka en kısa zamanda gitmenizi öneriyorum.

Kapak fotoğrafı: Instagram / lessordinary.co

İlginizi çekebilir: Larissa Bapuçoğlu’ndan İzmir Cafeler Rehberi