Son zamanlarda karşıma çıkan ve beni çok etkileyen bir oluşumdan bahsetmek istiyorum bu yazımda.
Amacı çocukları, kronik hastalıkları olan ve hayatları yaşlarıyla kıyasladığınızda çok zor olan çocukları mutlu etmek olan bir oluşum, “Leyladan Sonra”.

leyladansonra_slide-e1405360560609
Leyladan Sonra

Tesadüfen karşıma çıkan “Leyladan Sonra” ekibi, tıp bölümü öğrencilerinin tanık olduğu yürek burkan bir olaydan sonra kurulmuş. Leyla, 6.5 aylık bir bebekken kendisine kötü huylu bir tümör tanısı konulmuş ve bu hastalığı sebebiyle uzun ve zorlu bir tedavi sürecinden sonra hayatını kaybetmiş bir melek.

Söylemesi zor olsa da, hayatını kaybettikten sonra, kendisi gibi hastalıklarla savaşan birçok çocuğun mutluluğuna vesile olmuş bir çocuk, zira onu kaybettikten sonra buna tanık olan 3 tıp fakültesi öğrencisi Leyladan Sonra’yı kurmuş.

logo_kan
Leyladan Sonra

Bu ekip, hasta çocukları hastanede, evlerinde ziyaret ediyor, onlarla sohbet ediyor, sağlık durumlarını öğreniyor ve internet sitelerinde, Instagram’da resimleriyle birlikte çocukların hikayelerini paylaşıyorlar. En son da çocukların ufak isteklerini yerine getirmek isteyenler, onları mutlu edecek ufak hediyeler göndermek isteyenler için, çocuklara isteklerini sorup öğreniyorlar. Öyle şeyler çıkıyor ki ortaya, bir futbol forması, top, bisiklet, pembe bir mezuniyet elbisesi… Bize çok basit gözüken bu şeyler, aslında bu zorluklarla boğuşan küçükleri mutlu etmeye, onlara güç vermeye yetiyor.

Göndermek istediğiniz hediye için hemen bir mail atıyorsunuz Leyladan Sonra ekibine, hemen geri dönüş yapıyorlar ve sizden önce biri almadıysa o hediyeyi alıp küçük arkadaşımıza yardım edebiliyorsunuz. Ayrıca hediyenin ulaşıp ulaşmadığını da takip edebiliyorsunuz internet sitelerinden.

jvjk
Leyladan Sonra

Tıp fakültesi öğrencisiyseniz, bu ekibe katılmanız, hastane ziyaretlerinde bulunmanız da mümkün. Tıp fakültesi öğrencisi değilseniz de kendi okulunuzda bu etkinliği başlatmanız için sizi destekliyorlar.

Leyladan Sonra, yardımda bulunmak isteyen ancak belki günlük hayatın koşuşturmasından fırsat bulamayan iyiliksever herkes için de bu işi kolaylaştırıyor bir bakıma.

Bu yazıyı okuyan herkesin  http://www.leyladansonra.com/ adresine birkez göz atmasını, instagramda @leyladansonra adresini takip etmesini tavsiye ederim, zaten görünce bir şeyler yapmaktan, yardım etmeye çalışmaktan kendinizi alamayacaksınız…

X3PiE3vU
Leyladan Sonra