Bazı filmler vardır, özellikle karnınız aç ise izlerken canınız filmde gördüklerinizden yemek ister. Ya da öyle bir pasta yapımı sahnesi vardır ki; o an siz de şekerli bir şeyler yemek için evden bile çıkabilirsiniz. Tasty Cinema öyle bir etkinlik ki; özel olarak hazırlanmış ve numaralandırılmış kutularda var olan içecek, yiyecek ve objeleri ekrandaki oyuncular ile aynı anda deneyimleme şansı veriyor. Kendi tanımlamaları ile, koku ve tat alma duyularını dahil ederek film izleme keyfine yepyeni bir anlam katan, leziz bir deneyim.

when-harry-met-sally-when-harry-met-sally-2681185-1600-900

Kanyon Cinemaximum’da, yazarı olduğum Originel Magazine sponsorluğunda gerçekleşen etkinlik için seçilmiş film 1989 yapımı When Harry Met Sally idi. İki arkadaşın ilişkilerini konu alan filmde bol bol yemek, içecek ısmarlama ve tüketme sahneleri mevcut.

tastycinema (2)

Şef Serra Beklen tarafından hazırlanmış yiyecekler numaralar ile sıralanmış şekilde bir tepsi ile size ikram ediliyor. Herhangi alerjik durumu önleme amaçlı menü önceden size sunuluyor bazı sürprizler dışında numaralandırılmış şişe ve kutularda ne olduğunu biliyorsunuz. Film başlıyor ve ardından bazı sahnelerde ekranda beliren numaralara göre kutunuzu açarak filmdeki aktörler ile aynı anda yeme içme şansı elde ediyorsunuz.

tastycinema (1)

Bize sunulan menü oldukça eğlenceli ve güzel cümleler ile başımıza gelecekleri anlatan bir kılavuz görevi gördü.

Kutulardan en eğlencelisi Sally’nin evlilik vb kavramlar üzerine oldukça dolup, hüngür hüngür ağlamaya başladığında ekranda beliren numaraya ait kutuyu açıp ve içinden gözyaşlarımızı silmek için bir mendil çıkan kutuydu. Bütün salon bu komik detaydan oldukça hoşlandı.

tastycinema (1)

Eğer denk gelirse kesinlikle kaçırmamanız gereken bir etkinlik olduğunu düşündüğüm Tasty Cinema facebook, instagram gibi sosyal platformlardan yaptıkları etkinlikleri güncel olarak paylaşıyor, mutlaka takip edin derim. Aynı zamanda web sitelerini de inceleyebilirsiniz.

Ben filmi Tasty Cinema ile izleyerek bir başka keyif aldım, umarım böyle etkinliklerle daha sık karşılaşırız.