Malum Sonbahar’a hızlı bir giriş yaptık. Mod yükseltici playlistler, ufuk açıcı podcast yayınları ve sesli kitaplar, hepsi  bizlere yaşadığımız mevsim geçişlerinde çok yardımcı oluyor diye düşünüyoruz. Öte yandan spor yaparken, online toplantılarda ya da ev işlerinde yanımızdan ayıramadığımız kablosuz kulaklıklar ile hayatlarımızı daha da keyifli hale getirdiğimiz de bir gerçek. Peki yanımızdan ayırmadığımız kablosuz kulaklıkları ne sıklıkla temizliyorsunuz diye sorsak? Meridyen teknolojisine sahip gelişmiş kişisel ses deneyimi ile fark yaratan LG TONE Free kablosuz kulaklık, kendi kendini temizleyebilen yenilikçi şarj kutusuyla kulaklıklarınızı aynı anda hem temizliyor hem de şarj ediyor. Nasıl mı?

LG TONE Free

LG TONE Free

Günlük aktivitelerimizin neredeyse tamamında artık kablosuz kulaklıklarımız bizlere eşlik ediyor. Evde, toplu taşımada, sporda dilersek müzik ya da podcast dinliyor, online toplantılarımızda da onlarla daha konforlu bir şekilde iletişime geçebiliyoruz. Ancak yanımızdan hiç ayırmadığımız kulaklıklarımızın temizliğini ne kadar önemsediğimizi hiç düşündünüz mü?

Kendi Kendini Temizleyebilen Yenilikçi Şarj Kutusu

LG TONE Free kulaklıklar, LG’nin yenilikçi şarj kutusu ile temizlik sorununa çözüm oluyor. Şık tasarımıyla bu yenilikçi kutu, kulaklığın iç ağındaki bakterilerin yüzde 99,9’unu ortadan kaldırarak kulaklarınızı daha temiz tutmaya yardımcı oluyor. Üstelik, kutunun üst kısmındaki LED aydınlatma ile şarj seviyesi ve kulaklıklarınızın temizlik seviyesi de kolayca izlenebiliyor.

LG TONE Free

Aktif Gürültü Önleme

Zevkler ve renkler tartışılmaz, buna biz de çok inanıyoruz. Diyelim ki müziğin son ses olduğu bir mekana girdiniz ve ortamda çalan müzikler de hiç sizlik değil… Hemen özenle hazırladığınız playlistinizi dinlemeye koyuluyor ya da kitabınızı okurken etraftan gelen seslere kulak asmamak ve odaklanmak için kulaklıklarınıza yöneliyorsunuz. İşte LG TONE Free tam olarak burada devreye giriyor. Aktif gürültü önleme özelliği ANC ile ortamın sesini dilediğiniz gibi ayarlamanıza yardımcı oluyor. Kulaklığın kıvrımlı Vortex Ribs tasarımına sahip ayarlanabilir kulak jelleri, dış gürültü sızıntısını en aza indirmeye yönelik daha sıkı bir kulak içi sızdırmazlık sağlıyor. ANC etkinleştirildiğinde, çevresel gürültüler artık neredeyse tamamen etkisiz hale getiriliyor, her nota ve ses daha da netleştiriyor ve sizlere de müziğin keyfini çıkarmak kalıyor.

Ya da trafiğe açık bir alanda bisiklet sürüyor ya da yürüyüş yapıyor, bir yandan da en sevdiğiniz şarkıları dinliyorsunuz. Burada da çevre seslerini duymanız güvenlik açısından çok önemli. ANC özelliğini devre dışı bırakarak hem dinlediğiniz müziklere kulak verebilir bir yandan da çevre seslerine karşı algılarınızı açık tutabilirsiniz. Üstelik bu kulaklıklar suya, yağmura, tere karşı koruma sağladığının işareti olan IPX4 sertifikasına da sahip.

LG TONE Free

Meridian Audio Teknolojisiyle Kişisel Ses Deneyimi 

LG TONE Free kulaklıklar, İngiliz ses teknolojisi şirketi ve LG’nin üstün ses sunma konusunda güvenilir ortağı Meridian Audio‘nun teknolojisine de sahip. Gerçek hoparlörlerden dinliyormuşçasına simüle edilen bu teknoloji yardımıyla saf netlikteki sesler ve gerçekçi bir ses sahnesi elde edilebiliyor. Hem Android hem de iOS cihazlarıyla uyumlu olan LG TONE Free uygulamasında ayrıca Meridian’ın EQ ses ayarları özelliği de bulunuyor. Temiz, dengeli bir ses için “doğal”, daha üç boyutlu bir performans için “sürükleyici”, ekstra güç ve derinlik için “bas kuvvetlendirme” ve vokallere daha fazla netlik getirmek için “tiz yükseltme” özellikleri ile kişisel ses deneyimi ön planda tutuluyor.

Müzik keyfiniz ve keşifleriniz hiç kesilmeden devam etsin istiyorsanız da bu kulaklıklar tam şarjlıyken kesintisiz 6 saat kullanılabiliyor. Hatta özel şarj kutusu ile 3 kere daha tam olarak şarj edilebiliyor ve böylelikle kulaklığın şarj ömrü toplamda 18 saate kadar çıkıyor.

Keşiflerinizi bambaşka bir boyuta taşıyacak olan LG TONE Free kablosuz kulaklıkların, FN4, FN6 ve FN7 olmak üzere 3 farklı modeli ve 2 farklı rengi bulunuyor, siyahseverlere “Stylish Black”, beyaz tutkunlarına da “Modern White” rengi eşlik ediyor. Bu şık kulaklıklar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz de sizi buraya alalım!