Yılın en keyifli dönemine yaklaşıyoruz: Yeni yıl hazırlıkları! Soğuk hava, kar, tarçın kokusu, kurabiyeler, hediyeler, çam ağacı, kalabalık sofralar… Küçükken en mutlu eden şeylerdi bunlar, direniyorum ve hala bunlar beni çok mutlu ediyor.

somewhere only we know

Sürekli plan,program yaparak koşturarak  geçti belki çoğumuzun senesi. İstediğimiz şeylere odaklanmak yerine zorunluluklar kafamızı başka seye odaklanmaya zorladı. Her şey çocukluktaki gibi kalmıyor; iyinin neden iyi , kötünün neden kötü olduğunu yaşayarak, deneyimleyerek görüyoruz., yine de bu gidişat iyi ve güzele olan hayranlığımızın önüne geçmemeli. Bu sene için; geriye baktığınızda hatırlamaya değer anlarınız varsa bunlar sizi değiştirmiş veya mutlu etmişler ise bence şanslısınız demektir.

somewhere only we know 2

Bu sabah çok güzel ve eminim sizin de kalbinize dokunacak bir video ile karşılaştım. Lily Allen’in Keane şarkısı ‘Somewhere Only We Know’ şarkısı. Britanya’nın en büyük mağaza zincirlerinden  John Lewis adına Noel için hazırlanmış, video ile birleşmiş şarkı. Hazırlanan animasyonun ne kadar zor olduğunu ikinci videoda görecekseniz. Takdire şayan bir çalışma sonucu ortaya The Bear and The Hare, yani adından da anlaşılacağı üzere (doğası gereği) huysuz ve uykucu ayı ve can dostu tavşanın hikayesi:


Güzel olan başka bir şey şarkının CD ve dijital versyonlarından elde edilecek gelir; Filipinler’deki sel felaketinden zarar gören çocuklara aktarılacak. Bence harika bir reklam, harika bir şarkı ve hikaye…Etrafımızda sıkça ve fazlasıyla kötü şey olsa da iyi ve güzel için bir umut olduğunu unutmamak gerek…