Bazen iyi lezzetler bulmak da yetmez. Farklı olmalı, özgün olmalı… Kendine ait bir havası bir duruşu olmalı mekanın. İşte tam da bu noktada İzmirlilerin çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü böyle bir mekana sahipler. Hem de Alsancak’ın kalbinde. Loccake Cafe & Cakes, Alsancak’da bir Rus kafe/pastenesi. Yaptığı ürünler Rus Mutfağının en güzide ürünleri. Başta Medovik, Napoleon, Spartak, Oreski olmak üzere birçok pastanın en orijinal ve en iyi örneklerini bulmak mümkün.

Konum

Loccake Cafe & Cakes
Loccake Cafe & Cakes | Fotoğraf: Loccake Cafe & Cakes

Mekana ve ürettikleri o güzel ürünlere devam etmeden önce sahipleri hakkında ufak bir bilgi vermeden geçmek olmaz. İrina & Özgür çiftinin işlettiği bu orijinal mekan 3 yıldır hizmet veriyor. Kendileri Moskova’dan İzmir’e bu proje için gelmişler. İrina Hanım Moskova’da mutfak sanatları mezunu ama bunun dışında en büyük hobisi pastalar. Bu yüzden uzun yıllardır pastalarla iç içe. Bir süre farklı elit noktalara Medovik tedariği yaptıktan sonra diğer Loccake lezzetlerini de sevenleriyle buluşturmak için Alsancak’da bir mekan açmaya karar vermişler.

En bilinen ürünü Medovik. Ballı cevizli Rus Pastası olarak da bilinen bu ürünü bu haliyle Moskova’da dahi bulmanız çok zor. Bu sadece kişisel görüşümüz değil. Özellikle İzmir’de yaşayan Rusların sık sık paylaştığı bir yorum bu. Yani Moskova’da dahi yiyemeyeceğiniz Medovik, Spartak, Oreshki gibi lezzetleri İzmir’de tatma şansına sahipsiniz.

Loccake Cafe & Cakes
Loccake Cafe & Cakes | Fotoğraf: Loccake Cafe & Cakes

Lezzetler dışında mekanın iç dekoru da sizi rahatlatıyor. Gerek renkler gerek mobilyalar sadece ve zevkli düşünülmüş. Fiyatlarında çok uygun olduğu mekanda lezzetli özenle seçilmiş kahveleri deneyimlemeniz mümkün. Hatta pastacı olmalarına rağmen kahvede çok iddialı olduklarını da özellikle belirtiyorlar ki deneyimlerimize göre hiç de haksız sayılmazlar.

alsancak-ders-calismak-icin-kafe
Loccake Cafe & Cakes | Fotoğraf: Loccake Cafe & Cakes

Özetleyecek olursak Loccake sadece lezzetli pastalar ve güzel kahveler deneyimleyeceğiniz bir mekandan da öte farklı bir kültürü deneyimleyeceğiniz, özgün ürünlerle tanışabileceğiniz özel bir nokta ve denenmek üzere sizleri bekliyor.

Kapak Fotoğrafı: Loccake Cafe & Cakes

İlginizi çekebilir: Larissa Bapuçoğlu’dan İzmir’de Mekan Arayışı Rehberi