Audrey Hepburn, Prenses Diana, Grace Kelly… Bu isimleri yaşadıkları zamanın bu denli ötesine taşıyan ve hala her yaşta insan tarafından stil idolü olarak anılmalarını sağlayan ortak nokta nedir sizce? Evet, yanıt zarafet. Konu bu ikonik isimler olduğunda çoğunlukla gözden kaçırdığımız bir detay var var: Zarafetin fiziksel özellikler ve stil gibi dışarıdan görünenlerin çok daha ötesinde olduğu. Peki tam olarak nedir zarafet? Bu kez yanıtı Longines’in mottosunda buluyoruz: “Zarafet bir tavırdır.”

Jennifer Lawrance | Fotoğraf: Longines

Zarafet; zor anlarda çevremizdeki herkese karşı nazik kalmayı sürdürebilmeyi, umutsuz gibi görünen durumlarda yaşamın kaldırma gücüne inanıp kendimizi serbest bırakabilmeyi ve hatta utanç verici gibi görünen durumlarda kendimize gülebilmeyi de içine alıyor. Yaşamda karşılaştıklarımızı hafifleten bir mizah anlayışı, hedeflere ilerlerken hırslardan arınmış bir çalışma azmi… Zarafeti bir tavır olarak üzerimizde taşımanın formülü tüm bu karakteristik detaylarda gizli. Yani uzun yıllar stille ve feminen enerjiyle sınırlarını çizdiğimiz zarafet kavramına artık başka açılardan bakıyoruz. İşte bu sırada da ilhamı Longines’in yeni Zarafet Elçisi, Oscar’lı oyuncu Jennifer Lawrence’tan buluyoruz.

Jennifer Lawrance | Fotoğraf: Independent

Eğer ünlülerin röportajlarını ve Late Night Show’lardaki sohbetleri izlemeyi sevenlerdenseniz Youtube’a girip Jennifer Lawrance yazıp arattığınız mutlaka olmuştur. Jennifer’ı Açlık Oyunları’nın Katniss Everdeen’i olarak tanıdığımız günlerden beri oyunculuğu olduğu kadar tavrı için de takip ediyoruz. Belki de onu zorlu ve karmaşık Hollywood dünyasında özel kılan da gittiği her yere getirdiği bu enerji, doğallık ve empati. Neşeli ve sarkastik karakterinden çok uzak karakterlere hayat verirken, setlerde anksiyeteyle savaşırken ve hatta Oscar Ödülü’nü almak üzere merdivenlerde düştüğünde… İdeal olmayan durumlara baş ederken, havayı hafifletip gülümsemeye devam edebilmesi tam da yeni nesil zarafet diye tanımlayabileceğimiz o tavrı anlatıyor.

Jennifer Lawrance | Fotoğraf: Longines

Bir Oscar Ödülü ve üç Oscar adaylığı, bir BAFTA, iki Screen Actors Guild ödülü ve üç Altın Küre! Jennifer Lawrance tüm bu ödülleri genç yaşta toplamasını sağlayacak ikonik performansları bizlere sunarken hiç yapmadığı bir şey var: Sahne dışında oynamak. Perde kapandığı anda canlandırdığı ağır personlardan sıyrılıp akşamüstü kokteylleri için buluşmak isteyeceğimiz o kıza dönüşüyor. Rol arkadaşlarından haber kaynaklarına, herkesin ondan J-Law ya da Jen diye bahsetmesini sağlayan da bu sıcak tavrı.

youtube play youtube play

İşte Longines de tüm bu nedenlerle zarafetin yeni temsilcisi Jennifer Lawrance ile yollarını kesiştiriyor. Ekran dışında da toplumsal cinsiyet eşitliğinin tutkulu bir savunucusu ve yolsuzlukla mücadelede sert yasaların yürürlüğe konması için ülke çapında faaliyet gösteren tarafsız sivil toplum kuruluşu RepresentUs’ın yönetim kurulu üyesi olan J-Law, Longines ile olan iş birliğine de her zamanki sıcak, nostaljik tavırla yaklaşıyor: “Longines, benim için uzun yıllardır, dingin bir gücün zarafet ve özgüvenle buluşmasıyla ortaya çıkan zamansız bir şıklığın ta kendisi. Kentucky’de doğup büyümüş biri olarak Longines benim için hep Kentucky Derby’sinin ve geleneğinin vücut bulmuş hali olmuştur.” O halde gelin Jennifer Lawrance’dan ilhamla, zarafetin Longines halini keşfetmek üzere sizi Resmi Longines® Web Sitesi: 1832’den beri İsviçreli Saat Üreticiliği | Longines®‘a alalım.

Kapak Fotoğrafı: Longines