hipicon.com’un sevilen markası Lorena ve onun yaratıcısı Evrim Kılıçoğlu ile kadınların vazgeçilmez aksesuarları çantalar ile ilgili bir kahve sohbeti gerçekleştirdik.

Processed with VSCOcam with b5 preset

hipicon.com’un sevilen markası Lorena ve onun yaratıcısı Evrim Kılıçoğlu ile bir kahve arasında buluştuk, kadınların vazgeçilmez aksesuarları olan çantalar hakkında konuştuk…

LORENA nasıl ortaya çıktı?

LORENA fark edilen bir ihtiyacın sonucunda gelinen bir nokta oldu aslında. Ben o dönem dijital bir reklam ajansında çalışıyordum ve iş değiştirmeyi planlıyordum. Abim bu projesini benimle paylaştı ve ben de nasıl yardımcı olabilirim diye düşünmeye başladım. Sonra ani bir kararla var olan işimden istifa ettim ve beraber çalışmaya başladık. Benim için gerçek bir dönüm noktası oldu, iyi ki bu ani kararı vermişim diyorum. 🙂 Halihazırda bu sektörde olan abimin bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde de hızlı bir şekilde yol aldık.

10885104_303463886529405_641978629048734158_n

LORENA’nın yaratıcılarından biri olarak, ilham aldığınız kadın modelini anlatır mısınız?

Şehrin modern ve stil sahibi kadınlarından ilham alıyoruz. Her zaman arayıp da bulamadıkları; sade, fonksiyonel ve zamansız modeller üretmeye çalışıyoruz. Ve bunu yaparken de yalnızca iyi kalite materyal kullanmaya çok dikkat ediyoruz. Ürünlerimizin en değerli özelliği ise el işçiliği ile üretiliyor olması.

BulldogM

Ürünlerinizi tasarlarken nelere dikkat edersiniz, nelerden ilham alırsınız?

Her sezon kullanılabilecek, günün her saatinde taşınabilecek zamansız ve fonksiyonel modelleri üretmeyi çok seviyoruz. Trendleri elbette takip ediyoruz ve kendi tarzımızda yorumluyoruz. Tasarımın kullanışlı olması bizim için önemli.

Yeni sezona girerken, LORENA’nın yaz koleksiyonunda yeni ürünler görebilecek miyiz?

Kesinlikle. Bu yaz bizi de çok heyecanlandıran yepyeni modellerimiz geliyor.

Daybreak1

Her zaman sizler başkasının çantalarını karıştırıyorsunuz 🙂 Şimdi biz size soralım, sizin için bir kadının çantasında olmazsa olmazı nelerdir?

Çantamda çok fazla şey taşımayı pek sevmiyorum açıkçası. Benim olmazsa olmazlarım lipstick, güneş gözlüğü ve not defteri. Bir de mutlaka küçük bir şişe su. 🙂

Mix

LORENA’yı 5 yıl sonra nerede, nasıl görüyorsunuz?

Avrupa’da tanınan ve takip edilen bir marka olmayı hedefliyoruz.

hipicon.com’dan sevdiğin 5 ürünü bizimle paylaşır mısın?


Merve Kahraman – Min Lilla Viking 1, Project Watches – Terra-Time, Yuka – Oval Yüzük, Happily Ever Paper – Selfbook ve Smaller Studio‘nun tüm yastıkları!