Louis Vuitton, her sene çıkardığı “Foulards D’Artistes” adlı eşarp koleksiyonuna bu sefer farklı bir bakış açısı kattı. Koleksiyonun lansmanı için Olivier Zahm’ın fotoğrafçılığında Tokyo’da özel bir fotoğraf sergisi hazırlandı, detaylar mı? Aşağıda…

Louis Vuitton, Fransız moda dergisi Purple’ın baş editörü Olivier Zahm işbirliğiyle, Tokyo’da “Foulards d’Artistes” adını verdiği eşarp koleksiyonunun fotoğraf sergisini geçtiğimiz günlerde açtı. Uluslararası bir grup sanatçı tarafından tasarlanan eşarplardan oluşan koleksiyonun ve serginin lansmanı Dover Street Market, Ginza’da yapıldı. Zahm’ın koleksiyondaki ürünlerle beraber fotoğrafladığı model ise Shiori Kutsuna‘ydı. Böyle bir koleksiyonun çekilip sergilenmesi fotoğrafçılık ve moda sektörü için de ayrı bir ışık oldu. Koleksiyon, bu ayın sonunda mağazalarda satışa sunulacak.

Zahm, eşarplarla çektiği başka fotoğraf serisini de Dune Magazine’nin kurucusu Fumihiro Hayashi’nin sahip olduğu Tokyo’da yer alan Last Gallery‘de sergiliyor.

Farklı sezonlarda farklı sanatçıların tasarladığı LV eşarp koleksiyonlarında, New Yorklu Japon yaratıcı Aiko’dan da graffitilerden ilham alarak bir koleksiyon yaratması istendi. Aiko sayesinde, lüks eşarpların üzerinde “street art” ve “grafiti” akımlarını görebilmek şüphesiz farklı bir deneyim olacak.

Olivier Zahm kimdir?

1963 doğumlu; fotoğrafçı, küratör, moda editörü ve sanat yönetmeni. Moda ve kültür-sanat ikilisini beraber takip eden herkesin hayran olduğu bir kişi. 6 ayda bir çıkan, moda ile sanat arasında bir köprü olmayı amaçlayan (ve bunu kesinlikle başaran!) Purple Magazine’in kurucusu olan Zahm, öncesinde de Purple Diary isimli sitesindeki fotoğraflardan oluşan, keşke “Paris’te olsaydım” dedirten bir sergi hazırlamıştı.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN