Yemek konusunda keyifçi biri olduğumdan pazar kahvaltılarını 2-3 saate çıkarıp abarttığım hatta tüm güne yaydığım doğrudur. Benim için pazar kahvaltısı dinlenip güncel haberleri okurken sevdiklerimle bir arada olduğum ve bazen neredeyse tüm günümü kaplayan bir aktivitedir. Avrupa yakasında yaşarken Emirgan Sütiş bu anlamda favori mekanımdı, Anadolu yakasına taşınana kadar!

Anadolu yakasından keyif almak için yeni mekanlar keşfetmeye başladığım günlerde bu işe pazar kahvaltılarından başlamaya karar verdim… – Avrupa yakasından Anadolu yakasına taşınan kızın acı dolu öyküsü başka bir yazının konusu olsun :)

Lucina

Lucina Cafe, Ataşehir

Pazar kahvaltıları için mekan araştırırken bir de ne bulayım? Evimin yakınında, resimleriyle beni anında etkileyen Lucina! İşte Anadolu yakası severler, sizin için Ataşehir’de süper bir kahvaltı mekanı buldum.

Lucina’nın beni en çok etkileyen tarafı dekorasyonu oldu. Başarılı dekorasyonu ile hem şık bir görünüm oluşturuyor hem de sizi evinizdeymişsiniz gibi hissettiriyor. Mobilya ve süs eşyalarını incelerken evinize koymak istemeyeceğiniz tek bir eşya bile bulamıyorsunuz.

Lucina

Kahvaltısına gelince, mekan, egss benedict, çeşitli peynirleri ve patlıcanlı menemen gibi kendine has lezzetleri ile farklı bir kahvaltı sunuyor.

Lucina kahvaltı ataşehir

Tabii, Lucina’nın sadece kahvaltısı değil, menüde tüm yemekleri çok lezzetli!

Lucina yemek

Anadolu yakasında yaşıyorsanız, atmosferi ve yemekleriyle sizi anında kendisine hayran bırakacak Lucina’ya bir Pazar sabahı uğramanızı kesinlikle tavsiye ederim!

Lucina cafe

Lucina Cafe Adres: Atatürk Mah. Sait Cordan cad. No:14 Ataşehir / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?