2019’un heyecanına kapılıp ara verdiğimiz yeni keşifler mesaimize yeniden başlamış bulunmaktayız. Şehirde ne var ne yok turunda ise ilk durağımız Ankara’dan Atakule, Luigi’s Ristorante Bar!

Atakule, çocukluk yıllarımda hafta sonlarının vazgeçilmezi, Ankaralıların uğrak yeri hatta Ankara’nın simgelerinden biriydi. Ancak sonraki yıllarda şehrin değişen ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kaldı ve her önünden geçildiğinde bizim nesile acı verecek şekilde kapandı. Şimdiyse, uzun yıllar süren bir aradan sonra, geçtiğimiz yıl Kasım ayı itibariyle yeniden açıldı. Yeni mağazalarla, yeni mekanlarla ve yeni bir konseptle. Ben de Atakule’de bulunan çok tatlı ve yeni bir mekandan bahsedeceğim bugün: Luigi’s Ristorante Bar!

Luigi’s Ristorante Bar Konum

IMG_2957
Luigi’s Ristorante Bar

İsminden anlaşılacağı gibi İtalyan mutfağı odaklı bir mekan Luigi’s, bu nedenle de İtalya düşkünlerinin ilgisini çekeceğe benziyor. Girer girmez, kişide bir sanat galerisine girmiş etkisi yaratarak çok sevdiğimiz İtalya etkisini hissettiriyor. Tasarım biraz fazla “fancy” olması dışında fazlasıyla güzel. Buram buram İtalyan sanatı esintileriyle bezeli mekanda her ayrıntı ince ince düşünülmüş. Bu nedenle güzel bir masa kapmaya bakalım duygusunu veriyor bile.

IMG_4379
Luigi’s Ristorante Bar

Menüsünde başlangıçlardan etlere, ana yemeklere, pizzalara, tatlılara kadar tüm seçenekler mevcut. Biz tercihimizi tabii ki pizzadan yana kullandık (4 Formaggi ile Pizza Affumicata) ve çok da memnun kaldık. Tatlıların karşı koyulamaz cazibesine kapılmadan durur muyuz? Tercih ettiğimiz Panna Cotta tek kelime ile muhteşemdi. Favorilerimiz arasına şimdiden girdi!

IMG_4455
Luigi’s Ristorante Bar

Hem menüsü hem de estetik duygunuzu okşayan tasarımı ve manzarası ile hem gündüz hem de gece beklentileri karşılayacak bir seçenek olmuş Luigi’s. Ankara’da farklı mekanlar arayanlara ya da Ankara’ya yolu düşenlere öneririm!

Herkese bol keşifli günler. 🙂

Instagram

İlginizi çekebilir: Canan Keleş’den “Ankara’nın Cennetleri: Eymir ve Mogan Gölü