Takılara olan yakınlığını küçüklüğünden beri farkında olan Cesi Menase, mücevher sektörüne hızlı ve cesur bir adım atarak, Eli Roziya ile Mago Jewelry’i kurdu. Menase’nin amacı kadınların doğru yatırımlar yapmasını ve daha da çok ışıldamalarını sağlamak. Gelin, şimdi Mago Jewelry’nin hikayesini Cesi Menase’den dinleyelim…

Mago Jewelry

Markanızın ismi Mago Jewelry, değişik bir isim. Hikayesi nedir acaba?

Mago Jewelery adını İtalyanca ‘sihir’ ve ‘sihirbaz’ kelimelerinden aldı… Sihir, mücevher ve kadın üçlüsünü bir araya getirdiğimizde markamız için çok doğru bir isim olacağına inandık. Her kadının kendine has bir sihri var. Sadece bazen içimizde var olan bu sihri parlatmak gerekiyor. Bunu da en güzel mücevherlerimizin yapabileceğine inanıyoruz. Mücevherin sihirli adresi Mago…

Cesi MenaseKendinizden ve markanızdan bahseder misiniz biraz?

Sanat ile tanışıklığım uzun yıllara dayanıyor diyebilirim aslında. Annemin ressam oluşu, okul hayatı ile sanata olan hayranlığımın artması ve kişisel merakım sayesinde tasarım ve güzel sanatlara ilk adımlarımı atmış bulundum. Üniversite hayatımda Sanat Yönetimi bölümünü tercih ettim. Bu sayede tasarım,  hayatıma hiç çıkmamak üzere girmiş oldu aslında.

Takılarla olan yakınlığım da küçük yaşlardan itibaren başladı diyebilirim. Büyükannelerimin takıları, dönem aksesuarları bende hep ilgi uyandırdı. Daha sonra ufak ufak kendime takılar üretmeye ve günlük yaşamımda da bunları kullanmaya başlayınca arkadaşlarım, ailem ve yakın çevrem tarafından beğenilmeye ve takdir toplamaya başladım. Özellikle farklı yüzük çeşitleri tasarlayıp, kullanıyor olmam oldukça dikkat çekti…

Bu şekilde cesaretim arttı. Aile mesleği kuyumculuk olan ve uzun yıllardır pırlanta sektöründe varlığını sürdüren Eli Roziya ile ortak olarak bir yola çıkmaya karar verdik. Böylece sektöre hızlı ama sağlam bir giriş yapmış olduk.

Mago Jewelry yuzuk

Mago Jewelry olarak mücevher sizin için ne ifade ediyor? Ya da bir kadın için ne ifade etmeli?

Mücevher bir kadının tamamlayıcısıdır. Aynı zamanda iç dünyasını en kolay şekilde dışa vurma biçimidir. Mago Jewelry olarak mücevherlerimizin hayat enerjisini yansıttığını düşünüyoruz. Bir kadının özgüveni, stili, tarzı ve belki de bulunmak istediği noktayı kullandığı mücevherlerinden anlayabiliriz. Mago Jewelry olarak kasada saklanan mücevherlerden değil, bir kadının yaşamına ışık saçan en parlak, en şık detay olmaktan yanayız. Kişiye kendini özel hissettirmek ve mutlu etmek tasarımlarımızda en önemli unsur.

Tüm hayatımız ister istemez modayı takip etmekle ve ayak uydurmaya çalışmakla geçiyor. Kıyafetten ayakkabıya, çantadan telefona kadar bu böyle diyebiliriz. Böyle bir dünyada mücevherlerimiz aslında bizim için en özel, en kıymetleri parçalar. Hatta kadının en dikkat çekici makyajı bir nevii…

Mago

Tasarımlarınızda kullandığınız malzemeler neler? Mücevher alırken bir kadın nelere dikkat etmeli?

Mago Jewelry olarak; tüm koleksiyonumuzu en iyi kalite pırlantalar, değerli ve yarı değerli taşlar ile altını harmanlayarak hazırlıyoruz. Mücevher bir kadının geleceğe en şık ve bu yüzden de en akıllı yatırımıdır diyebiliriz aslında… Tasarımın giderek önem kazandığı günümüzde, satın aldığımız mücevherlerin kullanılabilir ürünler olmasına dikkat etmeliyiz. Mücevherleri kasada saklamak, yer yer onun oradaki varlığını unutmak bize çok doğru gelmiyor. İnsan yaşadığı her anın keyfini doyasıya yaşamalı bizce. Dolayısı ile evet mücevher bir yatırım ama kullanılabilir bir yatırım. Mücevher bir kadının kendine seçtiği en şık ve en yakın arkadaşıdır bir yerde. Dolayısı ile mücevher seçimlerinde karakter özellikleri, yaşam tarzı, giyim stili ve hatta fiziksel özellikler dahi göz önünde bulundurulması gereken birçok nokta var.

Mago Jewelry

Türk kadınının tasarıma bakış açışı oldukça değişti. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Tasarıma bakış açısı tümü ile değişti diyebiliriz aslında. Eskiye oranla tasarım hayatımızın her alanında büyük önem taşımaya başladı. Tüm alanlarda olduğu gibi mücevherde de kendini gösteriyor ve takı/ mücevher seçimlerinde etkin bir rol oynuyor.

Tasarımın sürdürülebilir, nesilden nesile aktarılabilir olması çok önemli. Mago olarak yaptığımız tasarımlarda geleneklerimiz ile modern hayat arasında köprü kurmaya, bağ oluşturmaya çalışıyoruz. Bugün Mago Jewelry’den alınan bir mücevherin modası geçmeyecek; uzun dönemler kullanılabilecek. Nesilden nesile aktarılabilecek nitelikte parçalar üretiyoruz. Her kadının karakterine uygun, özel tasarım imkanımız da dikkat çekici özelliklerimiz arasında yer alıyor.

Günümüz teknolojisinden etkilenen ve tetiklenen hayal gücümüz,  sıradanlıktan ve tekdüzelikten uzak, özel olma isteğimiz tasarıma olan ilgiyi de arttırmış durumda. Tabii ki özellikle kadınların mücevherdeki tasarım iddiası hoşuma gidiyor.

İlham kaynaklarınız neler?

İlham kaynağım başlı başına hayat. Yaşamımın her anında, her alanında bana ilham verebilecek anlara sıkı sıkı tutunuyorum, anılar biriktiriyorum. Bu da beni hep yeniye, farklılığa itiyor.

Doğa zaten başlı başına bir ilham kaynağı. Ayrıca sürprizlerle dolu… Taşlar, renkler ve bunların enerjileri kendimi bildim bileli ruhumu besler. İşin içine hayaller de girince ortaya herkes için farklı, herkes için farklı hikayesi olan tasarımlar çıkıyor.

Mago

Markanın ileriki hedeflerinden bahsedebilir misiniz?

Öncelikle satış kanallarını arttırıp daha fazla ulaşılabilir olmak hedeflerimizin başında yer alıyor. Müşterilerimizin kolaylıkla ve diledikleri zaman Mago ürünlerine ulaşabiliyor olmaları çok önemli.

Kişiye özel sipariş ve tasarımlar ile butik bir marka olup, ‘kişiye özel kuyumcu’ kavramı oluşturmak, bu kavramın algılarda yer edebilmesini sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında.

Tasarımlarınıza nereden ulaşabilirsiniz? Satış noktalarınız nereler?

Şu an için ürünlerimizi İstinyepark Beymen, Akasya Beymen ve Mago Showroom’unda bulabilirsiniz. Koleksiyonumuzun tamamına instagram, facebook ve pinterest hesaplarımızdan ulaşıp, tüm ürünlerimizi incelemek mümkün. Kişiye özel sipariş de alabiliyoruz. Özel siparişler için mail atmak yeterli; [email protected] adresinden benimle iletişime geçilebilir.

Teşekkürler!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN