Sosyal medya hayatımıza derinlemesine etki ededururken, bi yandan da şehirdeki yeni solukları keşfetmemiz için harika bir yol niteliğinde; nitekim şimdi bahsedeceğim yerin fotoğraflarını görmemiş olsam o sokağa girip keşfetmem mümkün olmazdı. Son zamanlardaki keşiflerimden en iyisi diyebilirim… Mahalo Coffee Shop!

image

Tünelden çıktığımızda ya da vapurdan inip Karaköy’e doğru yol alıp, oralardaki cafelerde zaman geçirmeye alıştık, peki ya Tünel’i sağımızda bıraktığımızda girdiğimiz ilk sokakta neler mi oluyor? Bir sürü hırdavatçının arasından geçip son zamanlarda gördüğüm en güzel dekorasyona sahip cafe karşımıza çıkıyor. Mahalo Coffee Shop ilk anda yüksek tavanıyla insana bir ferahlık veriyor, sonrasında sahibinin güleryüzlülüğü ve ilgili davranışlarıyla orada geçirilecek güzel zamanları garantiliyoruz.

image

Ben sabah gittiğim için kruvasan ve latte siparişi veriyorum. Kruvasanlar Fransa’dan özel, inanılmaz lezzetli ve sıcacık servis ediliyor. Latteyle birlikte harika bir ikili oluyor, sabahım güzelleşiyor. Mahalo Hawaice bir kelimeymiş ve teşekkür, şükran anlamına geliyormuş, Hawaililer dermiş ki; mahalo kelimesini sadece içinizde ”Mahalo” hissettiğinizde kullanın. Böyle bir düşünce sisteminden yola çıkarak ismini koymuşlar bu güzel cafe’nin ve buradan kalktığımda kesinlikle bir daha geleceğimi düşünerek Bu mahaloyu içimde duyumsuyorum.

Kahveleri çok taze, tatlı ve kruvasanların da çok çok lezzetli olduğu bu coffee shop’a muhakkak uğrayın derim!

Mahalo Coffee Shop Adres: Arap Cami Mah. Bankalar Cad. Söğüt Sok. N0:1 Karaköy / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN