Çengelköy deyince aklıma Çınaraltı, buranın nefis manzarası, taptaze çaylar eşliğinde yapılan börek keyifleri, Boon’daki lezzetli kahvaltı ve denizi seyrederek yenen o balıklar gelir hep. E tabii daima hareketli sokaklarını, dükkanları da unutmamak lazım. Şimdi bir de çikolata deyince aklıma gelecek, neden mi? Maia Chocolates’e gelen anlar!

Denize yakın kısımda değil, caddenin hemen karşısında iş bankasının hemen ardındaki sokakta. Kapıyı açıp içeri girdiğiniz an rengarenk boyanmış tahta merdivenler dikkat çekiyo, derken gözümüzü sola çeviriyoruz ve salıncak görünümlü koltuklarla karşılaşıyoruz. Duvardaki ayrıntılara dikkatimizi vermişken biraz ilerideki kış bahçesi ve hemen solda duran ser içindeki kendi yapımları çikolatalarla yerinizde mıhlanıveriyorsunuz.

Çınaraltı’nın denize yakın kısımda değil, caddenin hemen karşısında, İş Bankası’nın hemen ardındaki sokakta. Kapıyı açıp içeri girdiğiniz an rengarenk boyanmış tahta merdivenler dikkat çekiyor, derken gözümüzü sola çeviriyoruz ve salıncak görünümlü koltuklarla karşılaşıyoruz. Duvardaki ayrıntılara dikkatimizi vermişken biraz ilerideki kış bahçesi ve hemen solda duran ser içindeki kendi yapımları çikolatalarla yerinizde mıhlanıveriyorsunuz.

Benim gibi çikolata aşığı olmayan birini bile cezbedebilir burası, nitekim aynen bu söylediğim gibi oluyor ve şık sunumu eşliğinde soğuk çikolata tatmaya karar veriyorum. Hindistan cevizinin içinde krema ve çilekle servis edilen bu içecek çok lezzetli. Kendi yapımları olan çikolataları, sıcak soğuk çikolata içecekleri, kahveler ve dekorasyonuyla Çengelköy'de kısa sürede parlayacak gibi görünen bu mekanı ziyaret etmenizi öneririm:)

Benim gibi çikolata aşığı olmayan birini bile cezbedebilir burası, nitekim aynen bu söylediğim gibi oluyor ve şık sunumu eşliğinde soğuk çikolata tatmaya karar veriyorum. Hindistan cevizinin içinde krema ve çilekle servis edilen bu içecek çok lezzetli. Kendi yapımları olan çikolataları, sıcak soğuk çikolata içecekleri, kahveler ve dekorasyonuyla Çengelköy’de kısa sürede parlayacak gibi görünen bu mekanı ziyaret etmenizi öneririm :)

IMG_1512

Maia Chcocolates Adres: Çengeloğlu Sok. No:10A Çengelköy / İstanbul

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN