Son günlerde Balat’ta Karaköy’e benzer bir durum var. Yavaş yavaş sokaklar cafelerle dolmaya başlayacak, zaman geçirmek için burada daha büyük kalabalıklar olacak gibi görünüyor. Belki de yanılıyorum bilemem; ancak yepyeni Ma’ide Cafe’nin olduğu sokağa bakınca doğru bir tespit gibi geliyor…

IMG_1643
Ma’ide Cafe, Balat

Bu sokak (Yıldırım Caddesi) bir sürü dizinin çekildiği tanıdık yüzü, eskicileri, vintage eşyaların satıldığı dükkanı ve ufak tefek cafeleriyle zaten popülerdi. Son günlerde ise daha da hareketlenmiş gözüküyor. Ma’ide Cafe de buranın yepyeni sakini. Balat’ın ruhuna uygun şekilde tasarlanmış bir kapısı ve iç kısmı var. Hoş bir illüstrasyon , yerlerde karolar ve eski günleri andıran masalarıyla mahalleye uygun şık ve sıcak bir mekan olmuş bence.

IMG_1644
Ma’ide Cafe, Balat

Özellikle ön kısmındaki masalardan birine kurulmak, hele ki serin bir hava varsa çok çok keyifli. Menüye gelecek olursak, dürümler, salata çeşitleri, ekmek üstü çeşitler, sebzeli kişler ve günlük olarak çeşitlenem kek ve tatlılar mevcut. Sadece içecekleri için de gelebilirsiniz. Kahveler, çaylar smoothieler hepsi burada sizi bekliyor. Özellikle çilekli karpuzlu çeşidi ve muzzo gerçekten lezizdi. Yolunuzu düşürün derim.

IMG_1642
Ma’ide Cafe, Balat

Ma’ide Cafe Adres: Balat Mah. Yıldırım Cad. No:26A Fatih / İstanbul