Makyaj ve güzellik uzmanları, makyaj sanatçıları, influencerlar ve tabii ki makyaj tutkunları… Bir çeşit özbakım pratiği ve kendini ifade etme aracı olarak makyaj günlük akışımızın içinde kendine yer buluyor. Cilt makyajının ve doğru ürünleri seçmenin önemi konusundaysa hemfikiriz. Bu ihtiyaçlarımızın bilincinde olarak yola çıkan, Sephora mağazalarında, Sephora App ve Sephora.com.tr üzerinde keşfedebileceğiniz Make Up For Ever’ın HD Skin Pudra Fondöten‘i de yardımımıza koşarak makyaj çantasının demirbaşları arasına girmeyi hak ediyor!

Bir süredir sosyal medyada biraz olsun zaman geçirdiyseniz “clean girl make-up” terimine mutlaka rastlamışsınızdır. Bu geniş kitlelere yayılan makyaj trendinin popülaritesinin ardında öncelikle sade ve sağlıklı görünümlü bir cildi hedef alması yatıyor. Düzenli bir cilt bakımı rutinini izleyen sade ve iyi bir cilt makyajı, hep istenen ‘fresh’ bir görünüm yakalamanın anahtarı. Tahmin edilebileceği gibi bu noktada ürün tercihi büyük önem taşıyor çünkü cilt makyajı önemli olduğu kadar incelikli de bir alan.

Bir fondötenden beklediklerinizi nasıl tanımlarsınız?

Hafiflik, ipeksi bir görünüm, kapatıcılık, kalıcılık? Tüm bu ihtiyaçlara yanıt veren ürünler tasarlamak başlı başına bir sanat. Şanslıyız ki sanat Make Up For Ever’ın DNA’sında var; zira markanın kurucusu Dany Sanz makyaj sanatçısı olmasının yanı sıra ressam ve heykeltraş! Make-up artist’lerin ürün yetersizliğinden dolayı engellendiğini düşünen Dany’nin markayı kurarkenki motivasyonuysa ihtiyaçları tespit edip bunlara uygun ürünler üretmek. Make Up For Ever’ın HD Skin Pudra Fondöten’i de bu vizyonun üretimlerinin en yenisi olarak cilt makyajındaki ihtiyaçlarımızı karşılamak için profesyonellerle birlikte üretildi.

Yeni Trio-Blur Complex teknolojisi ile üretilmiş HD Skin Pudra Fondöten, görünmez etki, yüksek düzeyde düzeltme, fark edilmeyen bir mat bitiş ile yalnızca tek uygulamada kapatıcılık ve 24 saat pürüzsüzlük sağlıyor. İsim kulağınıza tanıdık geldiyse haklısınız çünkü kendisi uzun süre kalıcı HD Skin Likit Fondötenin efektli pudra versiyonu. Yani ipeksi pürüzsüzlüğündeki pudra formülü ciltle birleşerek rahatlık ve uzun süre kalıcılık sağlayarak cilde gerçek bir görünüm kazandırıyor. HD Skin Likit Fondöten yarı mat bir bitiş sağlarken, HD Skin Pudra Fondöten da ayarlanabilir kapatıcılık ile en üst düzey mat sonucu veriyor!

Pudra fondöten, 3 farklı pudra kombinasyonu sayesinde cildi 24 saat boyunca aynı anda pürüzsüzleştiriyor ve matlaştırıyor. Ek olarak özellikle yaz aylarındaki en önemli beklentilerimizi karşılıyor yani rahat ve nefes alabilir, aynı zamanda su geçirmez, terletmez ve bulaşmaz! Üstelik tek dokunuşta kızarıklık ve çilleri kapatabiliyor ve cilt dokusunu eşitliyor. Son olarak ufak bir Beauty Magger ipucu: Eğer normal, karma veya yağlı bir cilde sahipseniz ya da Matte Velvet Skin’i deneyip sevdiyseniz, HD Skin Pudra Fondöten’e bayılacaksınız! O halde HD Skin Pudra Fondöten ile daha yakından tanışmak üzere sizi tabi ki Sephora.com‘a alalım!