Mambocino Artisan Coffee, daha çok taze bir mekan… “Yeni bir kahveci açılmış gel gidip deneyelim.” demem üzerine ziyaret ettiğimiz ve gittiğimize kesinlikle pişman olmadığımız bu yeni mekan yolu Beşiktaş’a düşenler için güzel bir alternatif.

 

IMG_20140512_224044

Öncelikle içeriye girince mekanın tasarımının güzelliğine kapılıp 3 katını da arşınladık. 3. kattan aşağıya inerken başladı fotoğraf çekimleri! 3. kat, minimalize bir ekip tarafından gayet keyifli, kendilerince zaman geçirebilmeleri için tasarlanmış adeta. Yan tarafta bulunan ufak bir teras da cabası.

IMG_20140508_193323

2. katta ister gelip sohbet edebilir, ister sınav haftalarının yoğun ders çalışma saatlerini kahveniz ile beraber burada değerlendirebilirsiniz.

IMG_20140508_193356

2. kat ile giriş katını birbirine bağlayan merdivenlerin arasında böyle ufak, yanında kütüphanesi bulunan bir başka minimalize yer, bir asma kat. İsterseniz kitaplardan birini alıp okuyarak, bir yandan kahvenize bir yandan da tiramisunuza devam edebilirsiniz. Ya da keyifli sohbet eşliğinde aşağı katı izleyerek kahve yapımına şahit olabilir ve bu durumda da ister istemez içtiğiniz tek kahveyle yetinmek istemeyebilirsiniz.

IMG_20140508_193708

Mambocino Artisan Coffee’nin kahve ve tatlılarına gelince… İnanın bana, hepsi birbirinden lezzetli. Tabii ki hepsini oturup denemedim ama denediklerim deneyeceklerimin aynasıdır.

IMG_20140512_224020

Bu arada mekanın taze işletmecilerinden birisiyle tanıştık. Yüzündeki yorgunluğa, ama bu yorgunluğa değdiğine olan inancına ve heyecanına tanık oldum. Giderseniz onlarla sohbetten siz de keyif alacaksınız eminim. Hepsi birbirinden tatlı insanlar.

IMG_20140512_224001

Demem o ki, Beşiktaş’a gerekli olan alternatif kahve mekanlarının ilki olsun sonu olmasın. Mambocino’ya mutlaka uğrayın. Hem bir hayırlı olsun deyin, iki çift sohbet edin, hem de bir kahve için. Gittiğiniz yerlerde lezzet kadar tasarım, mekanın sıcaklığı ve sohbet sizin için önemli ise burası tam size göre!

Mambocino Artisan Coffee Adres: Sinanpaşa Mah. Ihlamurdere Cad. No:8 Beşiktaş / İstanbul

Fotoğraflar: Pınar Kaşıkçı ve foursquare

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. Merhaba! Paylaşımların için çok teşekkürler, hepsine teker teker gitmeye çalışıyorum/çalışacağım :) Ben de büyük bir Beşiktaş çarşı cafeleri ve kahvaltı mekanları hayranıyım :) Sevgiler!