Hayatımda değer verdiğim, merak ettiğim her şeyi kolaylıkla bulabildiğim, sevdiklerimi içine dahil ettiğim ve takip ettiklerime en kolay ulaşabildiğim eşyam şüphesiz ki bilgisayarım. İçerisinde; beğendiğim tüm yerlerin, kişilerin, kıyafetlerin fotoğrafları, takip ettiğim tüm blogların kısa yolları, to do listlerim, gittiğim ve gideceğim şehirlerin dosyaları hep updateli ve mevcuttur! Sizlerle ”bilgisayarımın içini” paylaşıp, takip etmekten çok zevk aldığım iki blogu tanıtmak istiyorum.

Man Repeller ”Erkek Tiksindirici”

Leandra Medine’nin babası Türk-annesi Amerikalı. New York’ta yaşıyorlar ve Leandra çocukluğundan beri tam bir moda tutkunu. Arkadaşları, ailesi, Leandra’nın hep ne kadar değişik giyindiğinden ve çoğu kızın böyle giyinmeye cesaret edemeyeceğinden bahsediyor. Men Repeller da zaten buradan geliyor; bu kadar farklı giyinmek erkekleri “repel” ediyor; “tiksindiriyor”.

Leandra, kat kat giyinmeyi, renkleri ve detayları karıştırmayı çok seviyor. Özellikle blogundaki kendi videoları ve fotoğrafları çok şeker! Genelde bir kıyafetini yayınlarken, en alta giydiğinden en üste giydiğine kadar sıralayıp, fotoğrafları koyuyor. Bu kızı takip etmeye başlarsanız, bir daha bırakamayabilirsiniz!

Ortak bir tanıdıktan duyduğuma göre, sadece giyinsin ve blogunda yazsın diye, Prada, Louboutin, Michael Kors, Gucci her gün evine paket paket eşya yolluyormuş!

www.manrepeller.com

The Sartorialist

Sartorialist ile, 4 sene evvel Garanti Bankası Kurumsal İletişim’de staj yaptığım sırada tanıştım. Staj döneminde günün her saati dolu dolu geçmediğinden dolayı, her boş vaktimi Sartorialist ile dolduruyordum. Hatta stajdan sonra, beğendiğim moda karelerini print edip kesip biçip kolaj defteri bile hazırladım!

Scott Schuman, The Sartorialist’i tam bir sokak modası blogu haline getirdi. Dünyanın en çok takipçisi olan bu blog, Vogue Paris, Nespresso, Gant, Crate & Barrel gibi markaların reklam kampanyalarında bile kullanıldı.

Paris, Milano, Floransa başta olmak üzere tüm şehirlerin sokak modasını buradan takip edebilirsiniz. Ancak Scott’un karesine yakalanmak için çok başka bir tarzınızın olması gerekiyor. Ne demek istediğimi siteyi incelemeye başladığınızda anlayacaksınız!

Ve karşınızda, Scott Schuman’ın sokak modasından oluşturduğu online olarak satın alabileceğiniz kitapları:

www.thesartorialist.com

Fotoğraflar: manrepeller.com ve thesartorialist.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN