Hayatımda değer verdiğim, merak ettiğim her şeyi kolaylıkla bulabildiğim, sevdiklerimi içine dahil ettiğim ve takip ettiklerime en kolay ulaşabildiğim eşyam şüphesiz ki bilgisayarım. İçerisinde; beğendiğim tüm yerlerin, kişilerin, kıyafetlerin fotoğrafları, takip ettiğim tüm blogların kısa yolları, to do listlerim, gittiğim ve gideceğim şehirlerin dosyaları hep updateli ve mevcuttur! Sizlerle ”bilgisayarımın içini” paylaşıp, takip etmekten çok zevk aldığım iki blogu tanıtmak istiyorum.

Man Repeller ”Erkek Tiksindirici”

Man Repeller
The Man Repeller

Leandra Medine’nin babası Türk-annesi Amerikalı. New York’ta yaşıyorlar ve Leandra çocukluğundan beri tam bir moda tutkunu. Arkadaşları, ailesi, Leandra’nın hep ne kadar değişik giyindiğinden ve çoğu kızın böyle giyinmeye cesaret edemeyeceğinden bahsediyor. Men Repeller da zaten buradan geliyor; bu kadar farklı giyinmek erkekleri “repel” ediyor; “tiksindiriyor”.

Man Repeller
Man Repeller

Leandra, kat kat giyinmeyi, renkleri ve detayları karıştırmayı çok seviyor. Özellikle blogundaki kendi videoları ve fotoğrafları çok şeker! Genelde bir kıyafetini yayınlarken, en alta giydiğinden en üste giydiğine kadar sıralayıp, fotoğrafları koyuyor. Bu kızı takip etmeye başlarsanız, bir daha bırakamayabilirsiniz!

Manstagram

Ortak bir tanıdıktan duyduğuma göre, sadece giyinsin ve blogunda yazsın diye, Prada, Louboutin, Michael Kors, Gucci her gün evine paket paket eşya yolluyormuş!

www.manrepeller.com

The Sartorialist

The Sartorialist
The Sartorialist
scott_schuman

Sartorialist ile, 4 sene evvel Garanti Bankası Kurumsal İletişim’de staj yaptığım sırada tanıştım. Staj döneminde günün her saati dolu dolu geçmediğinden dolayı, her boş vaktimi Sartorialist ile dolduruyordum. Hatta stajdan sonra, beğendiğim moda karelerini print edip kesip biçip kolaj defteri bile hazırladım!

Scott Schuman, The Sartorialist’i tam bir sokak modası blogu haline getirdi. Dünyanın en çok takipçisi olan bu blog, Vogue Paris, Nespresso, Gant, Crate & Barrel gibi markaların reklam kampanyalarında bile kullanıldı.

9139sixthwalk9601web1

Paris, Milano, Floransa başta olmak üzere tüm şehirlerin sokak modasını buradan takip edebilirsiniz. Ancak Scott’un karesine yakalanmak için çok başka bir tarzınızın olması gerekiyor. Ne demek istediğimi siteyi incelemeye başladığınızda anlayacaksınız!

Ve karşınızda, Scott Schuman’ın sokak modasından oluşturduğu online olarak satın alabileceğiniz kitapları:

Closer
The Sartorialist

www.thesartorialist.com