Türkiye’de tasarım ve modaya olan ilgi günden güne artıyor. Bu ilgi, İstanbul’daki moda okullarının daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Çarşamba günü katıldığım Kariyer Eğitim Kurumları Fashion Show 2012 defilesinde, bahsettiğim yükselen merak ve tutkuyu çok daha net bir şekilde gördüm. WOW Otel’de gerçekleşen, 30 kişilik başarılı model kadrosu ve şık tasarımlarla şölen edasında geçen defileye 1300’ü aşan seyirci katıldı. Karşınızda Kariyer Fashion Show 2012 defilesinden izlenimlerim…

Chloe Memisevic

Hepimiz Marc Jacobs’un yeni yüzü, Gareth Pugh’un ilham meleği ve Yohji Yamamato’nun son gözdesi ultra skinny top model Chole Memisevic‘i tanıyoruz. İşte Fashion Show’un sürpriz yüzü Chloe’nin ta kendisiydi! Defile Chloe Memisevic’in melek kanatlarını taktığı muhteşem elbiseyle podyuma çıkmasıyla başladı. Memisevic, öğrenciler tarafından kendisi için özel olarak tasarlanan 4 farklı kıyafetle podyumdaydı!

Chloe Memisevic

Defilede, Memisevic’ten başka son zamanların aranan yüzü Merve Büyüksaraç, benim kişisel olarak tarzını çok beğendiğim, IFW’de toplam 19 defilede boy gösteren Didem Soydan ve Selda Car gibi ünlü isimler de öğrencilerin tasarımlarını taşıyorlardı. Defilenin koreografisi ise Öner Evez‘e emanetti; yaklaşık 45 dakika süren defilenin teması “Kristal” olarak seçilmişti. Öğrencilerin “Kristal” konseptini algılayışlarındaki farklılık, tasarımlara çeşitlilik kazandırmıştı.

Didem Soydan

Kariyer öğrencileri, işlemeli kumaşlara, ipek saten, şifon ve monaray kumaşlara sıkça yer vermeyi tercih etmişlerdi. Koleksiyonun birkaç bölümü siyah elbiselerden oluşurken, toprak renkleri, bakır, gümüş tonları ve son zamanların en sevilen renklerinden fuşya tonları kullanılmıştı.

Kariyer Egitim Kurumlari
Chloe Memisevic

Şimdi gelelim defile hakkında benim şahsi düşüncelerime… Defileyi seyrederken, ortamdaki heyecandan çok güzel bir enerji aldım. Tasarımların hepsinin özenilerek, tutkuyla yapıldığı o kadar belliydi ki… Cesur tasarımları özellikle çok beğendim; vücudu tam saran, derin yırtmaçlı veya derin göğüs dekolteli elbiseler, gümüş ve dore renklerdeki tulumlar gerçekten çok şıktı. Modeller de başarılı tasarımları hakkını vererek taşıyorlardı! Kısacası, 5 Aralık Çarşamba akşamı 1350 kişiyle beraber, çoşku dolu müzikler ve ışık gösterileriyle çok keyifli bir 90 dakika geçirdik…

Fashion Week’ler, Shopping Fest’ler, gelecek vaad eden tasarımcılar yetiştiren moda okulları, Galata gibi tarihi bir semtteki butik moda dükkanları ile gittikçe daha da iyi bir moda merkezi haline gelen İstanbul’da bu denli modaya tutkuyla bağlanan kişilerin olması bizim için çok büyük bir şans. Umarım tasarımcılar, vizyonlarını, yaratıcılıklarını ve cesur kıyafetler yapma cesaretlerini her zaman devam ettirirler. Bu şekilde İstanbul’un; Paris, Milano, New York gibi modanın kalbinin attığı şehirlerden biri haline geleceğine yürekten inanıyorum.

Kariyer Eğitim Kurumları

Kariyer Eğitim Kurumları‘nı da buradan başarılı ve arzulu öğrenciler yetiştirdikleri için, bu kadar keyifli bir organizasyona bizi de davet ettikleri için teşekkür ediyor, tüm kadrolarına ve öğrencilerine saygılarımı sunuyorum.

www.kariyeregitim.com.tr