Kurtuluş, Osmanbey’in hemen arkasında, Moda’nın henüz keşfedilmemiş, insanlar tarafından böylesine istilaya uğramamış haline benziyor. Sokaklarında yürürken huzurla dolup, mahalle ruhunun hala kaybolmadığını görüyor insan. Yeni açılan kahvecisi Marika’yı ise görmelisiniz. Kurtuluş’a apayrı bir hava katmış.

marika 1

Sokaklarında yürüdünüz, huzuru içinize çektiniz, derken yorgun düşüp kahve içme isteğiyle doldunuz. Marika’ya buyurun öyleyse. Zaten kapısını görünce içeri girmek isteyeceğinize eminim ben. Su yeşilinin büyüsü değil bu, Marika’nın tarz bi’ mekan olduğu her halinden belli zaten. Geniş bir dış kısmı var, havadar bir alan. İçerisi ise bambaşka bir dünya…

marika 2

Müzikler, o uzun çalışma masası, dekorasyonun şıklığı, her biri Marika’yı sevmeniz için birer sebep. Petra’dan aldıkları leziz kahveleri, atıştırmalıkları ve benim de denediğim ekmek üstü çeşitleriyle daha da seveceğiniz Marika’da ben, muhammaralı lorlu ekşi mayalı ekmeklerle yapılan ekmek üstünü (açık tost) tattım. Gerçekten çok güzeldi.

marika 3

Gerek kahvaltı, gerekse öğlen yemeği için gayet iyi seçenekler mevcut. Avokadolu poşe yumurtalı ekmeği denemelisiniz. Pestolu lorlu açık tost da harika görünüyor. Pazartesi hariç hergün 10:00-21:00 arası açık olan mekan fazlaca ziyaret edilesi. Benden söylemesi!

Marika Adres: Bozkurt Mah., Seymen Sok., No 34/C, Şişli / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN