Ara tatilli bir haftanın hafta sonu da bol müzikli, bol eğlenceli, bol hareketli oluyor. Bu hafta da etkinlikler seç beğen git şeklindeydi, ben de aralarından birkaç tanesini seçip sıraladım.

26 Nisan Cuma

Büyük Ev Ablukada @ Ghetto

Şahsına münhasır kişilerin bir araya geldiği, hatta kendilerini sahnede bulduğu Büyük Ev Ablukada, ilk albümleri “Full Faça”nın konserlerine devam ediyor. Kendilerine has müzikleri, sözleri ve sahneleriyle daha önce gördüklerinizden çok ayrı bir gece bekliyor sizi Ghetto’da. Cuma gecesi yolunuz bir şekilde Büyük Ev Ablukada konserine düşsün.

Bilal Karaman @ Alt

Başarısı ve yeteneği sadece ülkemizde değil, yurtdışında fazlasıyla takdir edilen caz gitaristi Bilal Karaman, geçtiğimiz aylar içerisinde “Patika” adını verdiği ikinci albümünü yayımladı. Karaman, bu albümde ve bir önceki albümde yer alan besteleriyle Alt sahnesinde olacak.

 

27 Nisan Cumartesi

Mark Knopfler @ Ülker Sports Arena

Bir efsane yeniden İstanbul’da dinleyicileriyle bir araya geliyor! ‘Walk of Life’, ‘Sultans of Swing’ gibi hitlerin yaratıcısı Mark Knopfler, gitarıyla ve unutulmaz şarkılarıyla Ülker Sports Arena’da. Rock müziğin efsane ismi, sekizinci solo albümü “Privateering”in dünya turnesi kapsamında Cumartesi akşamı uzun zaman hafızalardan silinmeyecek bir konser için sizleri bekliyor olacak.

Kolektif İstanbul @ Salon İKSV

Yeni albüm “Kerevet”, Mayıs ayında raflarda olacak. Öncesinde ise Cumartesi akşamı Salon İKSV’de canlı canlı dinleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Her konserleri ayrı bir şenlik havasında geçen Kolektif İstanbul, yeni şarkılarıyla da eğlenceye daha da çok eğlence katmaya hazırlanıyorlar. Anadolu ve Balkan müziğinin enerjik birleşimi Kolektif İstanbul’u es geçmeyin.

 

28 Nisan Pazar

101 İstanbul Lezzeti @ Esma Sultan Yalısı

Ayaküstü lezzetlerinden, İstanbul’un kozmopolit hayatında kendine yer bulmuş Avrupai tatlara, Uzak Doğu yemeklerinden Anadolu lezzetlerine, İstanbul’un renkli yeme-içme sahnesini oluşturan vazgeçilmez lezzetleri ve mekânları 101 İstanbul Lezzet Festivali’nde bir araya geliyor. Lounge FM’in müzikleriyle renklendirdiği festival, tadımlar, workshoplarla devam ederken gün sonunda da festivale yakışır bir after party sizi bekliyor olacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?