-Bu mekan kapatılmıştır.

Bazı dükkanların makus kaderi vardır. Devamlı el değiştirir, oraya gittiğinizde daha önce var olan yeri bulamazsınız. Suadiye’de Suadiye Hotel’in iki yanında bulunan koca alan da böyleydi. Suadiye Cafe’yle beraber biraz değişen bu durumla beraber yeni açılan Marlon Suadiye’yi gördükten sonra burada kalıcı olacak bi yer olmuş diye düşündüm ve hemen keşfettim. 🙂

marlon
Marlon Suadiye

Suadiye ışıklardan sola girince Plaj Yolu Sokak’ta, Suadiye Hotel’in hemen yanında Marlon. Bağdat Caddesinin en yenisi. Şık dekorasyonu, ferah ambiyansı ve çalışanların kibarlığına bakılacak olursa caddenin en çok uğranılan yeri olacak gibi gözüküyor. Geniş bir dış kısmı var, ısıtıcılar sayesinde üşümeksizin rahatça oturulabiliyor. Menüsü çok geniş, her zevke her isteğe hitap edebilecek çeşitlilikte. El yapımı makarnalar, etler en gözde seçenekler. Özellikle de diyet yapanlar için birçok leziz yemek bulunuyor, fit burger bunlardan yalnızca biri. Akşam yemeğine gelebileceğiniz gibi, öğlen yemeği, brunch, hatta kahve ve tatlınız eşliğinde caddenin keyfini çıkartabilirsiniz.

IMG_6964
Marlon Suadiye

Biz arkadaşlarımla cuma gecemizi burada geçirmeye karar veriyoruz. Açlığımızı yatıştırsın diye başlangıçlardan seçimimizi yapıyoruz. İçerisinde barbekü soslu köfte, tavuk parçaları, patates gibi seçeneklerin bulunduğu bir tabak geliyor, lezzetler yerinde. Sonrasında sipariş ettiğimiz lokum etler, yanlarında garnitür olarak verilen mantar ve sosun da lezzetleri yerinde diye düşünüyoruz, zamanla daha da iyi olacağına eminim, özenli bir mekan çünkü. Sunumlar oldukça hoş, tercihe göre etlerin yanında brokoli gibi daha light yiyecekler de gelebiliyor. Bağdat Caddesi’nde, ferah bir ortamda zaman geçirmek isteyenler için hoş bir tercih olabilir, deneyebilirsiniz.

Marlon Adres: Suadiye Mah. Plaj Yolu Sok. No 23, Kadıköy / İstanbul