“Bir jean, bir tişört, bir bomber ceket: Tam bir Mavi klasiği!” Bugün sokak stilinin vazgeçilmezi olan bu üçlünün ardında moda tarihinin en ikonik anlarından birinin yattığını biliyor muydunuz? Gelin sizi Marlon Brando’dan Kıvanç Tatlıtuğ’a uzanan bir stil arketipiyle tanıştıralım. Marlon Brando’nun The Wild One filminde canlandırdığı Johnny Stabler karakteriyle ünlenen bu ‘styling’ bugün de modanın kendini aşmak, yeni şeyler denemek ve bambaşka bir yönünü açığa çıkarmak konusundaki gücünü temsil ediyor. İşte modern efsanemiz Kıvanç Tatlıtuğ ve zamansız jean’lerin yaratıcısı Mavi de bu ikonik moda anını yeniden yaratmak için bir araya geliyor.

Bugünün zamansız klasiklerinin ardında aslında kendi dönemlerinin başkaldıran ruhu ve keşifleri yatıyor. 1870’lerde dayanıklı bir işçi pantolonunun 1950’lerde dönemin asi gençlerinin simgesi haline gelişi de bunun en eğlenceli örneklerinden bir tanesi. Jean, tişört, bomber ceket üçlüsünün keşfiyle birlikte modern erkeksi görünümün ve şıklığın karmaşaya ihtiyaç duymadığı kanıtlanmış oluyor. Öte yandan o zamana kadarki moda algısına bir cesur bir kontrast olan bu stil ilk ortaya çıktığı dönemde “çok olduğu” için eleştiriliyor. Ancak moda tarihinde sıkça gördüğümüz gibi şans yine cesurdan yana oluyor ve bu görünüm zamanla vazgeçilmez bir klasik halini alıyor!

Elbette ki bir klasiğin adresi haline gelmek, onu tekrar tekrar yaratabilmek, tutku ve ustalık gerektiriyor ki Mavi de tam bu noktada karşımıza çıkıyor. “Bir jean, bir tişört, bir bomber ceket” ile tamamlanan ikonik jean görünümünü güncel moda kodlarıyla buluşturan Mavi Classic Denim hem çok bugün, hem çok zamansız olmayı başarıyor. Denimin klasikleşmiş tok görüntüsü, gerçek indigo renkleri, kumaşının hafif dokusu, aksesuar detayları, hem kadın hem erkekte bugünün en öne çıkan fit’leri ile Classic Denim serisi, Mavi’nin jean ustalığının bir imzası.  

33 yıldır tutkuyla en iyi jean’lerin peşinde koşan Mavi, modanın yaratıcı gücünü ve doğru parçaları bir araya getirebilmenin yarattığı özgüveni yeniden keşfedebilmemizi sağlıyor. Çünkü Kıvanç Tatlıtuğ’un sözleriyle: “Hepimizin bazen bizi harekete geçiren ve hayatımızı değerli kılan o anlara ihtiyacı var. Jean’in hissettirdiği özgürlük duygusu ise, düşünmeden adım atma cesareti veriyor.” O halde gelin sizi “Tam Bir Mavi Klasiği” içinde “çok olmanın” vazgeçilmez deneyimini keşfetmek üzere buraya alalım.