Mavi, İstanbul ile başladığı Mavi Şehir Tişörtleri Yarışmasını, bünyesine Ankara ve İzmir’i de katarak genişletti! Bu 3 şehirden hangisi size ilham veriyorsa, Mavi Şehrine Tasarla yarışması, şehrinizin size verdiği bu ilhamı tüm Türkiye’ye anlatmak için harika bir fırsat! Yarışmaya, Mavi Şehrine Tasarla Facebook uygulaması üzerinden 23 Eylül’e kadar katılabilirsiniz. Belli mi olur? Belki de sizin tişört tasarımınızı tüm sokaklarda görürüz!

2004 yılında Mavi’nin bir ilki gerçekleştirdiği İstanbul Tişört koleksiyonunun çıkması ve sokakta, üzerinde birbirinden cool tasarımlarla “İstanbul” yazan tişörtlerini görmemizle başladı her şey…

Sonra benzer tişörtler farklı İstanbul silüetleriyle süslenmeye, üzerlerinde “İSTavrit” ya da “He Istanbul” / “She Istanbul” yazmaya başladı. Sizse belki hemen koşup kendinize en çok yakışacağını düşündüğünüz versiyonunu alıp giydiniz, belki de kıskandınız. Bunun iki nedeni vardı: Ya “Neden ben bu kadar güzel tişörtler tasarlayamıyorum” dediniz, ya da İstanbul’dan daha çok tutkuyla bağlı olduğunuz bir şehir vardı.

Mavi’nin Facebook uygulaması “Şehrine Tasarla”yı gördüğümüzde aklımıza bu iki grubun ne kadar sevineceği geldi işte!

Kendi tişörtünü tasarlamak isteyenler, “Şehrine Tasarla” ile şehrin onlara verdiği ilhamı kullanarak tasarlıyor ve tasarımlarını uygulamaya yükleyerek yarışabiliyor. Ayrıca yarışma yalnızca İstanbul için değil! İzmir ve Ankara da Mavi’nin şehir tişörtleri arasında bu yarışmanın sonucunda yer alabilecek.

23 Eylül Pazar gününe kadar, siz de tutkuyla bağlı olduğunuz İstanbul’unuz, Ankara’nız veya İzmir’inizin size ilham veren özelliklerini tasarıma dökün ve yarışmaya katılın! Tabii Şehrine Tasarla bununla bitmiyor; 26 Eylül-30 Ekim tarihleri arasında Mavi Facebook sayfası üzerinden tüm tasarlanan tişörtler halk tarafından oylanabilecek. 9 Kasım Cuma günü de sonuçlar açıklanacak!

Her şehirden 3’er tişört tasarımının kazanacağı yarışmanın sonuçlarını sokaklarda görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Biz kendi tişörtümüzü tasarlamaya çoktan başladık bile!

Yarışmaya Katılan Tasarımlardan Örnekler:

 İstanbul Beyefendisi – Müge Aksu Caferoğlu

Modernizmir – Can Hasan Gökmen

Formül – Halenur Ortaçay

23 Eylül’e kadar tasarımlarınızı Mavi ve tüm Türkiye ile paylaşabilirsiniz!

http://www.facebook.com/mavi/app_450488468325358

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?